Jeden dzień w Bydgoszczy?

To zdecydowanie za mało, ale podpowiemy Wam jak go dobrze wykorzystać i aktywnie spędzić czas w naszym mieście!

Spływ kajakiem po Brdzie w Bydgoszczy | kujawsko-pomorskie | turystyka aktywna

-->> zwiedzaj Bydgoszcz z Kartą Turysty <<--

Daj się przekonać! ... do spaceru po bydgoskim Starym Mieście :) 

Z samego rana, gdy już mocne espresso z bydgoskiej palarni kawy doładuje Wasze baterie, ruszajcie na Stare Miasto. Warto wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem, który z pewnością zaskoczy Was niezwykłymi opowieściamy o Bydgoszczy. Jeśli jest akurat sobota lub niedziela, najlepiej dołączyć do spaceru rozpoczynającego się o 12:30 w Bydgoskim Centrum Informacji przy Starym Rynku. Możecie także skorzystać z innych propozycji, także indywidualnie dostosowanych do Waszych potrzeb. 

{youtube}H94BOd88Ryo{/youtube}

Na samym Starym Rynku znajdziecie wiele ciekawostek, a każdy budynek to osobna historia. Nowo wyremontowana płyta Starego Rynku przecięta jest linią wyznaczającą osiemnasty południk, która zakończona jest zegarem wskazującym czas lokalny, dawniej obowiązujący w życiu codziennym. Przed Ratuszem znajduje się wykonany z brązu Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej wyrażający swoim kształtem ból i protest przeciwko tyranii. Pobliska Katedra Bydgoska, zachwyca barwnymi polichromiami. Jest tu także urocza fontanna oraz Mistrz Twardowski - warto być tu o 13:13 lub 21:13, bo właśnie o tych porach pokazuje się przechodniom w najwyższym oknie jednej z kamienic. 

-->> Letni spacer turystyczny z przewodnikiem <<--

-->> Zwiedzanie z przewodnikiem <<--

-->> Katedra Bydgoska <<--

-->> Mistrz Twardowski <<--

 

spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy  

Daj się przekonać! ... do wodnych aktywności w centrum Bydgoszczy :)

Mówi się, że Bydgoszcz najpiękniej wygląda z perspektywy wody i musi być w tym dużo prawdy, ponieważ atrakcje wodne cieszą się dużym zainteresowaniem. Polecamy rejs jednym z dwóch popularnych Słoneczników lub wycieczkę kajakiem po rzece Brdzie w centrum miasta, podczas której będziecie mogli podziwiać takie obiekty jak Opera Nova, Katedra Bydgoska, nowoczesna Przystań i wiele innych.

{youtube}LeHGd1ou53I{/youtube}

W zależności od długości wycieczki, wyjątkową atrakcją będzie także skorzystanie z zabytkowych śluz. Dla tych, którzy od wiosła wolą dwa kółka polecamy przejażdżkę rowerem miejskim po bydgoskich bulwarach, by poczuć wyjątkową atmosferę miasta nad rzeką. 

-->> Rowery wodne w centrum <<--

-->> Spływy kajakowe <<--

-->> Rejs tramwajem wodnym <<--

 

Kajaki na Brdzie w centrum Bydgoszczy | Przystań | rzeka Brda

Daj się przekonać! ... do odpoczynku na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej :) 

Jeśli jesteście nieco zmęczeni, udajcie się na Wyspę Młyńską. Znajdziecie tam ogromny, zawsze zielony trawnik, na którym można zrobić piknik i chwilę odpocząć, nabierając sił na dalsze przygody. Otoczenie jest urokliwe. Dookoła znajduje się wiele starych budynków - są to kolejne oddziały Muzeum Okręgowego. Ogromny obiekt z muru pruskiego w trakcie remontu, to Młyny Rothera, w których powstaje obecnie instytucja kulturalno-naukowa poświęcona głównie historii wody i przemysłu Bydgoszczy. Alejki spacerowe wzdłuż wodnych kaskad, małe mostki i obfita zieleń pozwalają odwiedzającym na spokojny wypoczynek. W budynkach otaczającej Wyspę Wenecji Bydgoskiej znajdziecie kawiarnie i restauracje, idealne na lunch z pięknym widokiem.

-->> Wyspa Młyńska <<--

-->> Muzea i Galerie w Bydgoszczy <<--

-->> Poznajemy Stare Miasto <<--

 

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy | Muzeum Okręgowe

Daj się przekonać! ... do zrobienia najbardziej bydgoskiego selfie z Mostu Staromiejskiego :)

Podczas spaceru po Bydgoszczy na pewno przechodzić będziecie po moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Nie zapomnijcie o zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia - to jedno z bydgoskich #topselfiespot. Widać stamtąd doskonale rzeźbę linoskoczka zwaną „Przechodzący przez rzekę”. Upamiętnia ona wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Pierwsza myśl na widok tej rzeźby to „Jak on się trzyma? Czy kiedyś spadł?”. Ale abybe@our! poznać jego sekret musicie przyjechać do Bydgoszczy. Za Przechodzącym roztacza się widok zabytkowych Spichrzy, symbolu miasta, w których obecnie znajduje się jeden z oddziałów Muzeum Okręgowego. Ale to nie wszystko. Obok znajduje się manierystyczny Pałacyk Lloyda oraz Barka Lemara, której wnętrze warto zwiedzić. Są częścią historii bydgoskiej żeglugi śródlądowej, która dawniej miała ogromne znaczenie dla miasta.

-->> "Przechodzący przez rzekę" <<--

-->> Spichrze nad Brdą <<--

-->> Barka Lemara <<--

 

Bydgoszcz - selfie z Mostu Staromiejskiego | fot. Filip Kowalkowski

Daj się przekonać! ... do wizyty w jednej z bydgoskich restauracji :)

Tuż obok Mostu Staromiejskiego znajduje się ulica Jatki, przyciągająca smakoszy nie tylko z Bydgoszczy. Goście chętnie odwiedzają to miejsce, a twórcy tutejszych dań słyną z pasji do gotowania. W okolicy znajdziecie jednak dużo więcej restauracji serwujących wyśmienite dania zarówno tradycyjnej kuchni polskiej, europejskiej, a także orientalnej. Warto skorzystać z takich narzędzi jak np. TripAdvisor, by sprawdzić które z nich są polecane i najbardziej odpowiadają Waszym oczekiwaniom.

restauracja bydgoszcz filip kowalkowski l m

Dzień był pełen wrażeń, ale pamiętajcie, to dopiero początek Waszej przygody w Bydgoszczy.

Dajcie się przekonać i sami sprawdźcie czym Bydgoszcz Was zaskoczy!

{youtube}GvnhidlqUZY{/youtube}