iconfinder transport 2 41202821SAMOLOTEM


Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Nowoczesny terminal pasażerski obsługuje rocznie ponad 400 000 pasażerów. Znajdują się w nim bankomaty, sklepy, kawiarnia, kantor wymiany walut, wypożyczalnie samochodów, a także toalety i pokój do opieki nad dziećmi. Lotnisko znajduje się tylko 3,5 km na południe od centrum Bydgoszczy. Dogodne połączenie z nim zapewnia droga krajowa nr. 25 i linie autobusowe nr. 80 i 37N (łączące lotnisko z dworcem PKS i dworcem PKP; autobus 80 odjeżdża spod głównego wyjścia i jedzie do centrum miasta - przystanek Rondo Jagiellonów znajduje się 1 km od głównej stacji PKS). Poza lotniskiem znajduje się także postój taksówek (koszt około 25 zł, aby dostać się do centrum miasta i zajmuje 10/15 minut). Taksówki powinny być wyraźnie oznakowane i mieć cennik umieszczony w tylnym oknie.

iconfinder transport 7 4120277 POCIĄGIEM


Każdego roku około 4 miliony pasażerów korzystają z największej stacji kolejowej w mieście - Bydgoszczy Głównej. Miasto ma bezpośrednie połączenia z większością dużych miast w Polsce. Stacja to zlokalizowana jest ok. 2 km na północny zachód od Starego Miasta. W nowoczesnym dworcu kolejowym dostępne są: wózek inwalidzki, Wi-Fi, bankomat, przechowalnia bagażu, sklepy spożywcze, apteka, księgarnia, punkt gastronomiczny. Tramwaje znajdują się tuż przed głównym wejściem – linie 5 i 8 przejeżdżają przez Plac Teatralny (centrum miasta). Dojście do niego z dworca zajmuje około 15 minut. Dostępne są również taksówki. Zwykle dojazd do centrum trwa ok. 15 minut.

iconfinder transport 9 4120274TRANSPORTEM PUBLICZNYM


Niemal 280 tysięcy pasażerów korzysta codziennie z transportu publicznego w Bydgoszczy. Poruszanie się po mieście ułatwia 29 codziennych linii autobusowych, 8 międzymiastowych linii autobusowych, 2 sezonowe linie autobusowe, 7 nocnych linii autobusowych, 9 linii tramwajowych i 2 tramwaje wodne. Ceny biletów w Bydgoszczy wynoszą 3,00 PLN (pełna cena) i 1,50 PLN (zniżkowa). Bilet godzinny kosztuje 4,20 PLN (pełna taryfa) i 2,10 PLN (taryfa ulgowa). Transport publiczny obejmuje prawie cały obszar miasta, dzięki czemu można szybko dotrzeć do dowolnego miejsca. Bilety można nabyć w kioskach, automatach biletowych, systemie sprzedaży biletów przez telefon, bezstykowe karty płatnicze w autobusie / tramwaju i na pierwszych przystankach od kierowcy z dokładnie odliczoną sumą (w weekendy na każdym przystanku). Opłata regularna: 3,00 zł, taryfa ulgowa: 1,50 zł. Istnieje również Bydgoski Rower Aglomeracyjny - samodzielny system wypożyczania rowerów.

iconfinder transport 4120269SAMOCHODEM


Centrum Bydgoszczy objęte jest strefą płatnego parkowania. Godzina kosztuje 3,00 PLN (Strefa A) i 1,50 PLN (Strefa B). Opłaty obowiązują tylko w dni powszednie między godziną 8.00 a 17.00. Ze względu na lokalizację w centrum miasta i bliskość jednego z największych węzłów przesiadkowych, tj. Ronda Jagiellonów, warto zaparkować na wielopoziomowym parkingu przy ulicy Moczyńskiego (wejście od ulicy Jagiellońskiej). W centrum miasta znajdują się 2 wielopoziomowe parkingi: na ulicy Jagiellońskiej 23 (w pobliżu Hotelu City) i na ulicy Pod Blankami.

iconfinder a3 09 1318068TAXI


W Bydgoszczy można znaleźć ponad 1200 taksówek. Ponad 90% z nich zrzeszonych jest w korporacjach. W większości przypadków opłata startowa wynosi 7,00 PLN plus 2,20 PLN za każdy kilometr w ciągu dnia. Godzina postoju kosztuje 25,00 PLN. W przypadku podróży taksówką poza granice miasta, można negocjować cenę z kierowcą.

 

Zobacz również:

-->> Katalog obiektów

-->> Dlaczego Bydgoszcz