W Bydgoszczy jest wielu miłośników i właścicieli psów. Jest tu też wiele różnego rodzaju miejsc i wydarzeń dla nich. Czy jest jednak jakieś wyjątkowe, nietypowe? Takie, którego pozazdrościć nam mogą mieszkańcy innych miast? Tak!

Psiłownia | Bydgoszcz | ©Agnieszka WierzchońLokalny przewodnik poleca: Psiłownia

Psiłownia, to miejsce, które wyróżnia się od pierwszego momentu, gdy o nim usłyszymy. Jednak nazwa to nie jedyna jego unikatowa cecha. Czym dokładnie jest Psiłownia i dlaczego jest tak wyjątkowa?
Mieszcząca się przy ul. Osada 23 Psiłownia, to małe centrum zdrowia i sportu dla naszych czworonożnych przyjaciół. Tworzone jest przez dwie specjalistki: Alinę - zoofizjoterapeutkę i trenerkę fitpaws oraz Aleksandrę – trenerkę psów, a zarazem instruktorkę i egzaminatorkę noseworku.
W Psiłowni odbywają się obecnie dwa rodzaje zajęć: psi fitness (fitpaws) oraz nosework, czyli węszenie sportowe. Jedne i drugie zajęcia zawierają elementy podstawowego posłuszeństwa.
Psia siłownia jest wyposażona w wiele profesjonalnych sprzętów, takich jak:
- bieżnia
- cavaletti
- piłki rehabilitacyjne: różnej wielkości berety sensomotoryczne, orzeszki, bosu
- wobler (równoważnia)
- zapachy.
Przygotowanie sprzętowe i merytoryczne prowadzących gwarantują, że nasz pies będzie mógł ćwiczyć lub rehabilitować się w bezpiecznych warunkach.
Pamiętajmy, że brak ruchu jest dla zwierząt szkodliwy podobnie jak dla ludzi i może prowadzić do różnych dolegliwości. Każde zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości psa, więc nie musimy martwić się czy nasz pies - bez względu na wiek i siły- sobie poradzi. Psiłownia, to punkt na mapie naszego miasta, do którego warto wybrać się ze swoim czworonogiem.

Agnieszka Wierzchoń | Bydgoszcz | Lokalny przewodnik polecaAgnieszka Wierzchoń: Współautorka strony Pies w Bydgoszczy. Prywatnie ciekawa świata właścicielka dwóch psów i fanka różnych aktywności.

 

Sprawdźcie również inne miejsca polecane przez lokalnych przewodników w Bydgoszczy