Bydgoszcz. fot. R.Sawicki

Zwiedzanie Bydgoszczy może okazać się zaskakujące, szczególnie dla tych, którzy nasze miasto kojarzą tylko i wyłącznie z przemysłem. Dzisiejsza Bydgoszcz oferuje turystom i mieszkańcom moc atrakcji kulturalnych, sportowych i turystycznych.

Nie sposób poznać tego niezwykłego miasta w jeden dzień, można jednak poczuć charakterystyczny klimat XIX – wiecznego, portowego miasta, które spowija mgła tajemnicy…

Ramowy program zwiedzania:
 Spotkanie z przewodnikiem w umówionym miejscu. Spacer na Stary Port, gdzie zobaczymy symbol Bydgoszczy – Przechodzącego przez rzekę, a także spichrza pamiętające czasy barkarzy. Zobaczymy Stary Rynek, gdzie wciąż przyjmuje zainteresowanych Mistrz Magii – Twardowski. Stamtąd pójdziemy do najstarszej bydgoskiej świątyni – Katedry pw. Św. Marcina i Mikołaja, w której opowiemy niezwykłą historię cudownego obrazu i wyjaśnimy tajemnicę krzywych ścian. Następnie pójdziemy na XIX – wieczną ulicę Długą, a następnie na urokliwą i pełną tajemnic Wenecję Bydgoską. Przejście na Wyspę Młyńską oraz przejście Mostem Miłości przy Operze Nova, gdzie co roku odbywa się Festiwal Operowy.
Następnie skierujemy się na ul Gdańską, która powstała w XIX wieku, jako elegancka aleja miasta. Była zarezerwowana dla bogatych pruskich właścicieli fabryk, którzy mieli tu luksusowe apartamenty drogie hotele, sklepy kolonialne i wykwintne kawiarnie oraz restauracje. Zwiedzanie zakończymy przy słynnej niegdyś fontannie Potop.
 
Cena: przewodnictwo 2 godziny 170 zł,  3 godziny – 210 zł (w j. polskim).

szczegółowych informacji udziela - ORGANIZATOR