fot. R.Sawicki

Nową atrakcją turystyczną Dzielnicy Muzycznej w Bydgoszczy jest zmodernizowana w 2014 fontanna. Fontanna na placu przed Filharmonią Pomorską ze sterowanymi elektronicznie dyszami w rytm muzyki powstała z funduszów MWiK i zastąpiła wodotrysk z lat 70. XX wieku. Całość stanowi 60 podświetlanych dysz zasilanych przez liczne pompy, a w zamkniętym obiegu krąży ok. 125 tysięcy litrów wody.

Atrakcyjne spektakle muzyki, światła i wody można w miesiącach letnich. W maju i czerwcu oraz wrześniu i październiku pokazy fontanny odbywają się trzy razy w tygodniu: w środy i soboty o 20:30 oraz w piątki o 21:30. W czasie wakacji AquaNutka gra i tańczy codziennie o 21:30.

Fontanna ma w repertuarze dwie kompozycje: klasyczną, złożoną z fragmentów utworów muzyki poważnej i klasycznej (takiej jak dzieła Johanna Straussa, Ludwiga von Beethovena czy Johannesa Brahmsa) oraz “współczesną” czy też „deszczową” (“Deszczowa piosenka”, “Ciągle pada” czy przeboje Budki Suflera, Patrycji Markowskiej i Zbigniewa Wodeckiego).

Zobacz również

-->> Fontanna Potop

-->> Dzielnica Muzyczna

-->> Park Kochanowskiego