Myślęcińskie ZOO jest jednym z nielicznych w skali całego kraju ogrodów zoologicznych specjalizujących się w hodowli rodzimych zwierząt. Jednak znajdziecie tu również wiele egzotycznych gatunków, jak np. lemur katta, tygrys amurski, czy krokodyl kameruński. ZOO zajmuje teren 14 ha w południowej części Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Zoo, Bydgoszcz, fot. LPKiW-->> z Bydgoską Kartą Turysty zwiedzasz taniej <<--

Prezentowanych jest tutaj ok. 750 zwierząt przedstawicieli 171 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów i bezkrękowców, w tym 144 okazy 38 gatunków zwierząt egzotycznych. 60 gatunków przestawicieli rodzimej fauny to gatunki objęte ochroną scisłą. Na dużych wybiegach fosowych prezentują się ssaki kopytne i duże drapieżniki, w dobrze urządzonych wolierach zobaczyć można krajowe gatunki ptaków drapieżnych, sów, ptaków grzebiących, krukowatych i wodnych. W centralnej części zoo położony jest piękny staw z wyspą, którą zamieszkują wolnościowe ptaki wodne. W klatkach wzdłuż alejki małego koła zamieszkały małe drapieżniki. Bydgoski Ogród Zoologiczny posiada także liczną kolekcję krajowych gadów, płazów i ryb, które można ogłądać w nowopowstałym pawilonie Akwarium Terrarium. Tam także prezentowane są wybrane gatunki płazów i gadów egzotycznych - przedstawicieli środowisk pustynnych i stepowych oraz lasu tropikalnego. W swojej kolekcji ZOO posiada również ekspozycję z bezkręgowcami. Specjalnie dla dzieci pomyślane zostało ZOO-Dziecięce, dające możliwość najmłodszym bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.


Zobacz również -->> Odpocząć w Myślęcinku


Jednak zoo w Myślęcinku to nie tylko zwierzęta. Na dzieci czeka bowiem nowoczesny, bezpieczny i sprawiający mnóstwo radości plac zabaw. Tuż obok znajduje się punkt gastronomiczny Bajkowa Chatka, w którym korzystając z niecodziennego otoczenia urządzić można urodziny. Kolejnym miejscem w ZOO gdzie można smacznie zjeść to bar Mariposa w pawilonie Akwarium i Terrarium.

Ogród Zoologiczny jest otwarty codziennie w godz. 10:00-19:00.

Ceny biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 14 zł
Bilet normalny "środy z rabatem": 17 zł
Bilet ulgowy "środy z rabatem": 12 zł
Bilet grupowy ulgowy (min. 20 osób): 8 zł od osoby (obowiązuje do 30.06.2020 r.)
Bilet grupowy ulgowy (min. 20 osób): 10 zł (obowiązuje od 1.07.2020 r.)
Bilet szkolny (zajęcia dydaktyczne): 9 zł. (obowiązuje do 30.06.2020 r.)
Zajecia edukacyjne prowadzone przez pracownika LPKiW: 100 zł + bilet wstępu zgodnie z uprawnieniami (obowiązuje od 1.07.2020 r.)
Bilety z Kartą Rodzinną 3+ i Kartą Dużej Rodziny: ulgowy 10 zł, normalny 15 zł
Karnet wstępu do ZOO na 6 wejść na okaziciela: 75 zł
Karnet wstępu do ZOO na 6 wejść na okaziciela dla osób uprawnionych do zniżek (nie obejmuje Rodzina+, Karta Dużej Rodziny, Zachodnio-Pomorska Karta Rodziny i Seniora): 50 zł
Dzieci do lat 3 mogą zwiedzać zoo za darmo.
Osoby z orzeczoną niepełnosprawnością po okazaniu legitymacji wchodzą za darmo, a opiekunowi osoby z orzeczoną niepełnosprawnością przysługuje bilet ulgowy.

W kasie zoo można płacić kartą płatniczą.

Dane kontaktowe:

Ogród Zoologiczny
Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" sp. z o.o. w Bydgoszczy
ul. Gdańska 173-175, 85-674 Bydgoszcz
e-mail:zoo@myslecinek.pl
http: www.myslecinek.pl
tel. 52 328 00 08 lub 328 00 09 wew. 39