Bydgoszcz, fot. R.Sawicki

Zapraszamy na jedyny taki program zwiedzania w regionie!  Za swą niezwykłą formę otrzymał on prestiżową nagrodę  Najlepszego Produktu Turystycznego Roku 2009 przyznawaną przez Marszałka Województwa i Kujawsko – Pomorską Organizację Turystyczną.

 

Ramowy program:
Waszym przewodnikiem po średniowiecznej Bydgoszczy będą chwalebne i zacne mieszczki bydgoskie, które poprowadzą szanownych gości w świat średniowiecznej Bydgoszczy z pochodniami rozświetlającymi mroki!

Zwiedzanie rozpoczniemy na Starym Rynku, gdzie spotkamy Imć Mistrza Twardowskiego, który przedstawi gościom legendę, a także zaprezentuje sztukę machania szabelką.  Dalej mieszczka zaprowadzi Państwa do najstarszego bydgoskiego kościoła – Fary. Uboga dziewka zaprosi gości do degustacji trunków co w czerep uderzają (grzane wino lub lokalne nalewki),ale dopiero po odgadnięciu przez uczestników kilku zagadek. Zajrzycie też do mnicha – aptekarza, co mocne napary ziołowe warzy na dolegliwości wszelkie cielesne i duchowe. Udacie się wraz z nim do mydlarni, gdzie każdy z uczestników wykona swoje własne pamiątkowe mydło.

Nie ominie was także wizyta u kata miejskiego, który niejednego  o głowę już skrócił. Wyspę Młyńską i Wenecję Bydgoską zapamiętacie, gdyż znaleźć można jeszcze pozostałości wielkiego skarbu mennicy.

Czas trwania:  2 – 2,5  godziny
W ramach programu zwiedzanie:  Stary Port, Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska, Stary Rynek, Muzeum Mydła.
Cena programu dla grupy ok 50 os-  3750 zł brutto
Cena obejmuje:
•    Obsługę dwóch  licencjonowanych przewodników w strojach historycznych  na całej trasie,
•    wystąpienia postaci historycznych na trasie (3 scenki),
•    wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu i wyrób własnego mydła pamiątkowego,
•    1 degustacja: trunków (nalewki domowe),
•    podatek VAT,

Cena nie obejmuje:
•    rejsu tramwajami wodnymi – cena zależna od terminu oraz godziny rejsu (min. 300 zł - max  800 zł  netto). 

szczegółowych informacji udziela - ORGANIZATOR

Uwaga: organizator zastrzega prawo do niewielkich zmian w programie i wymiany elementów na inne, o podobnych walorach. Ilość świadczeń oraz ich jakość nie ulegają zmianom.