Po wielkim sukcesie, którym okazało się być zdobycie wyróżnienia „Zrównoważonej Turystyki Kulturowej” przyznanego przez Europejską Sieć Turystyki Kulturowej (ECTN) we wrześniu 2015 roku, Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O ponownie znalazł się na tapecie światowych środowisk profesjonalistów z branży turystycznej oraz podróżniczej zdobywając prestiżową nagrodę w konkursie Tourism Trends Awards 2016 oraz nominację w konkursie World Travel Awards 2016.

Zwycięstwo w Tourism Trends Awards 2016
W czwartek 31 marca br. podczas prestiżowej konferencji Nowe Trendy w Turystyce, uznawanej za jedno z największych spotkań branży turystycznej w kraju i zorganizowanej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, został rozstrzygnięty konkurs Tourism Trends Awards 2016 – wyróżnienia przyznawanego za najbardziej innowacyjne, kreatywne i podążające za trendami oferty turystyczne.

Autentyczność, autorskość i unikatowość, które w koncepcję Szlaku TeH2O pchnęła krakowska agencja marketingowa Locativo zostały docenione w kategorii: Nowość na rynku – Nowa propozycja turystyczna, zostawiając daleko z tyłu takie turystyczne perełki, jak Targi Rekonstrukcji Historycznej „Wiec Pomorski” oraz Teatr Szekspirowski – „Szekspir w Gdańsku?”.

I to nie koniec sukcesów w pierwszym kwartale nowego roku
Bydgoski tematyczny szlak przemysłowy został również nominowany do jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie turystyki światowej – World Travel Awards w kategorii Europejski Wiodący Projekt Rozwoju Turystyki (Europe’s Leading Tourism Development Project), w której znalazły się również tak znamienite projekty, jak: greckie Costa Navarino i portugalskie chodniki nad rzeką Paiva - Passadiços do Paiva (Arouca UNESCO Global Geopark).

Najlepsze regionalne produkty turystyczne Europy wybierać można spośród 98 kategorii do 17 lipca br. oddając swój cenny głos poprzez stronę: www.worldtravelawards.com/vote .

Konkurs World Travel Awards obchodzi w tym roku swoje 23-lecie i uznawany jest za najważniejsze wyróżnienie w obszarze turystyki. Pierwsza edycja odbyła się w roku 1993 i po dzień dzisiejszy upowszechnia, nagradza i celebruje znaczące osiągnięcia we wszystkich sektorach światowego przemysłu turystycznego. Rokrocznie w jury konkursu zasiadają przedstawiciele branży turystycznej z prawie 200 krajów świata, co stanowi o najwyższej klasie wyróżnienia, o jakie ubiegać się może produkt turystyczny.


Warto przypomnieć, że Szlak TeH2O to sieć 15 obiektów wpisanych w przemysłową panoramę miasta Bydgoszczy powiązanych ze sobą wspólną historią, historią i autentyczną opowieścią ludzi, tematyką industrialną oraz ich związkiem z wodą. Należą do niej: znajdujące się na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) Exploseum. D.A.G. Fabrik Bromberg, Dawna Gazownia Miejska, Fabryka Obrabiarek do Drewna, Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, obiekty Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zlokalizowane na Wyspie Młyńskiej oraz Spichrze nad Brdą, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Muzeum Wodociągów, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, Kanał Bydgoski, Introligatornia, Barka Lemara , Muzeum Fotografii oraz Warzelnia Piwa.

Zachęcamy bydgoszczan do odkrywania tajemnic Szlaku TeH2O.