Powoli zbliża się upragniony przez wszystkich weekend majowy. Niektórzy mają już zaplanowane wyjazdy czy inne atrakcje na ten czas, ale jeśli należycie do osób, które nie wiedzą gdzie się udać to zapraszamy do Bydgoszczy! Przedstawiamy 9 pomysłów, aby Wasza majówka należała do udanych i zapewniamy, że weekend w mieście nie musi być nudny!

Majówka w Bydgoszczy - przeżyj niezapomniany czas!

 

1. Wiosenny piknik
2. Aktywnie – postaw na rower
3. Poznaj miasto z przewodnikiem – spacer lub rejs tramwajem wodnym 
4. Kulturalnie - majówka w operze
5. Majówka w rytmach muzyki jazzowej
6. Zobacz Stare Miasto z góry
7. Odwiedź muzea, których jeszcze nie znasz
8. Kajakiem po Brdzie
9. Z dziećmi - runda po tematycznych placach zabaw
 
 1. Zorganizuj wiosenny piknik wyspa mlynska bydgoszcz filip kowalkowski l m
 
Słoneczna pogoda sprzyja organizacji pikników. Przygotuj koc, kosz z jedzeniem, zabierz rodzinę lub przyjaciół i wybierz się na wiosenny piknik! Gdzie? W naszym mieście nie brakuje przestrzeni pod gołym niebem w otoczeniu zieleni. Wyspa Młyńska, Myślęcinek, park nad Starym Kanałem to tylko niektóre miejsca, gdzie można rozłożyć koce i się zrelaksować.  
Dodatkowo w Myślęcinku istnieje możliwość rozpalenia grilla lub ogniska. 
 
2. Postaw na rower
 
Przyjedź ze swoim rowerem, wypożycz na miejscu w Bydgoskim Centrum Informacji lub skorzystaj z BRA (Bydgoski Rower Aglomeracyjny) i wyrusz na przejażdżkę po Bydgoszczy i okolicach. W mieście znajduje się wiele malowniczo położonych ścieżek. Jedna prowadzi wzdłuż rzeki Brdy - bulwarami, inna lasem do Koronowa, można też obrać kierunek na Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, gdzie warto zatrzymać się na dłużej i zobaczyć kolekcję zabytkowych fortepianów.
 
 3. Poznaj miasto z przewodnikiem -  wyrusz na spacer, albo w rejs tramwajem wodnym spacer z przewodnikiem
 
Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego w naszym mieście, Bydgoskie Centrum Informacji zaprasza na kolejną edycję spacerów z przewodnikiem. Udział w zwiedzaniu to niesamowita okazja aby poznać historię naszego miasta, odkryć ciekawe miejsca, a także posłuchać bydgoskie legendy. Do wyboru są dwie trasy spacerów – Poznaj Stare Miasto i Dookoła Śródmieścia!
Więcej informacji -> tutaj
 
Majówka to ten długo wyczekiwany moment, kiedy tramwaje wodne wracają po przerwie na Brdę. Rejsy słonecznikami to nadal jedna z najbardziej obleganych atrakcji naszego miasta. W tym roku tradycyjnie, tramwaje wodne będą kursowały na Linii Słonecznej (Rybi Rynek – Trasa Uniwersytecka – Słoneczny Młyn – powrót na Rybi Rynek), oraz na Linii Staromiejskiej (Rybi Rynek – Wyspa Młyńska – Śluzowanie – Astoria – Mosty Kolejowe – powrót na Rybi Rynek). Uwaga! Jeśli chcecie zobaczyć Bydgoszcz z perspektywy rzeki Brdy i udać się na rejs tramwajem wodnym, zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletu.
Więcej informacji -> tutaj
 
 
4. Majówka w Operze
 
Jeśli poprzednie propozycje nie są dla Ciebie, a od aktywnego spędzania czasu wolisz spędzić wieczór przy akompaniamencie muzyki klasycznej to zachęcamy do wybrania się na Bydgoski Festiwal Operowy. To już 29 edycja bydgoskiego festiwalu, który co roku ściąga do Bydgoszczy zespoły z całego świata. W sobotę 29.04 Opera im. L. Janáčka Teatru Narodowego w Brnie (Czechy) wystawi „Przygody Lisiczki Chytruski”, w poniedziałek 1.05 widzowie będą mieli okazję obejrzeć operę komiczną Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu pt. „Albert Herring”, a w ostatni dzień majówki 3.05 na deskach Opery Nova w Bydgoszczy wystąpi Litewski Narodowy Teatr Opery i Baletu w Wilnie. 29. Bydgoski Festiwal Operowy zaczyna się 22.04 i potrwa do 7.05.  
 
 
jazz5. Majówka w rytmach muzyki jazzowej
 
W tym roku majówka obfituje w wydarzenia muzyczne. 30.04 warto udać się w okolice tarasów Młynów Rothera, tam bowiem odbędzie się 5 koncertów z okazji Światowego Dnia Jazzu oraz Muzyki Kameralnej. Organizatorzy zapraszają na występy jazzowych gwiazd, zabawy związane z muzyką jazzową oraz kameralną w wyjątkowym otoczeniu Wyspy Młyńskiej i Młynów Rothera. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do wnętrza Młynów. Wstęp wolny.
 
 
6. Zobacz Stare Miasto z tarasu widokowego w Młynach Rothera
 
Czy widziałeś już jak prezentuje się bydgoska starówka z góry? W słoneczny, majowy dzień warto udać się do Młynów Rothera. Jest to największy budynek położony w samym sercu miasta – na Wyspie Młyńskiej, który niegdyś był obiektem przemysłowym. Dzisiaj w zrewitalizowanych przestrzeniach mieści się instytucja kultury, a z dachu budynku, gdzie znajduje się taras widokowy można podziwiać panoramę starego miasta!   
 
 7. Odwiedź muzea, których jeszcze nie znasz 
 
Z pewnością każdy mieszkaniec lub też odwiedzający nasze miasto turysta słyszał o słynnym Muzeum Mydła i Historii Brudu, albo o dawnej fabryce amunicji z czasów II Wojny Światowej -  Exploseum, ale czy wiecie, że w Bydgoszczy znajdują się też inne ciekawe muzea? Weekend majowy to idealny moment na odkrycie nowych miejsc na mapie naszego miasta. Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Fotografii, czy też wystawa "Węzły" w Młynach Rothera – to nasze propozycje! 
kajaki bydgoszcz filip kowalkowskivisitbydgoszcz m
 
 
8. Wypożycz kajak i wyrusz na spływ po Brdzie 
 
Bydgoszcz jest miejscem gdzie spotykają się szlaki wodne. To tutaj Kanał łączy się z Brdą a Brda wpływa do Wisły. Majówka to idealny czas na wodne atrakcje! W naszym mieście nie tylko możesz wyruszyć w rejs tramwajem wodnym, żeby zobaczyć Bydgoszcz z perspektywy rzeki, ale również wypożyczyć kajak np. z Muzeum Kanału Bydgoskiego i to zupełnie za darmo. Zachęcamy do spędzenia słonecznego, majowego dnia wśród natury!
 
 
 9. Weekend z dziećmi – runda po bydgoskich placach zabaw plac zabaw
 
W Bydgoszczy przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci. W Muzeum Mydła dzieci dowiedzą się jak zrobić własne mydełko, w Bydgoskim Centrum Informacji można znaleźć gry turystyczne np. śladami Pana Twardowskiego, albo wyruszyć na Śródmieście w poszukiwaniu strzały łuczniczki, w Barce Lemara kapitanowie opowiadają szyperskie legendy, ale jeśli pogoda dopisuje warto wybrać się na tematyczne place zabaw.  A tych w Bydgoszczy nie brakuje.
 - Magiczny Plac Zabaw na Wyspie Młyńskiej z zaczarowanym krzesłem, eksponatem z popularnego filmu dla dzieci (Magiczne Drzewo), w którym Bydgoszcz zagrała nadmorskie miasteczko. Krzesło to, według fabuły filmu, wykonane z magicznego drewna spełnia życzenia. Może warto to sprawdzić?
- Muzyczny Plac Zabaw w Dzielnicy Muzycznej – przestrzeń parkowa w sąsiedztwie Filharmonii Muzycznej. Dzieci mogą pograć na instrumentach muzycznych usytuowanych na placu zabaw.
- Plac Zabaw przy Śluzie Miejskiej – podzielony na dwie strefy dla młodszych i starszych dzieci.
- Plac Zabaw przy Kanale Bydgoskim -  usytuowany w malowniczym parku, nad Starym Kanałem Bydgoskim.
- Plac Zabaw w Parku Ludowym im. Wincentego Witosa – plac wyposażony w górki, tunele, trampoliny
 
 Zapraszamy do Bydgoszczy nie tylko w długi weekend majowy! Nasze miasto ma wiele do zaoferowania o każdej porze!
 
Zobacz również