Regionem kujawsko-pomorskim oraz Bydgoszczą fascynuję się od dawna, moi pradziadkowie przeprowadzili się tu w 1920 roku – zaraz po powrocie miasta do Polski. Lubię pokazywać różne miejsca, także te mniej znane i obserwować jak się zmieniają. Jako przewodnik staram się przybliżyć ich niezwykłą atmosferę – pokazując burzliwą, różnorodną i zawsze interesującą historię miasta i regionu, obiekty współczesne oraz walory przyrodnicze.

Bydgoszcz | zwiedzanie z przewodnikiem | Leszek UmińskiDrugą moją pasją są polskie góry, a w szczególności Sudety i Beskidy Zachodnie, gdzie organizuję wycieczki oraz obozy stacjonarne i wędrowne.
Jestem trzecim pokoleniem przewodników w rodzinie, a w moje ślady poszła żona oraz syn, którzy realizują swoje zainteresowania walorami naszego regionu oraz polskich gór, także oprowadzając turystów.

Posiadamy uprawnienia przewodnika turystycznego miejskiego i terenowego, przodownika turystyki górskiej oraz pilota wycieczek PTTK.

Do każdego klienta (wycieczki, grupy czy turysty) podchodzimy indywidualnie, dostosowując program wycieczki i sposób naszego przewodnictwa. Oferujemy pomoc w organizacji pobytu (zakwaterowanie, posiłki, rezerwacje biletów wstępu, transport).
Serdecznie zapraszam do skorzystania z naszych usług i do zobaczenia na trasie.

Leszek Umiński
+48 602 286 717, e-mail: przewodnik@bydgoskie.info.pl

Łucja Umińska
+48 606 255 199, e-mail: l.uminska@online.com.pl

źródło: bydgoskie.info.pl

Zobacz również:

-->> Letni spacer turystyczny z przewodnikiem

-->> Poznajemy Stare Miasto

-->> Turystyczne materiały informacyjne o Bydgoszczy do pobrania

-->> Biuro Turystyki Visite.pl

-->> PTTK "Szlak Brdy"