Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które od 2009 roku przyciąga wielbicieli muzyki kameralnej. Gospodarzem koncertów jest zespół Barock Quartet, który do wspólnego muzykowania zaprasza wybitnych kameralistów, na co dzień występujących w najlepszych salach koncertowych na świecie, oraz uzdolnionych artystów młodego pokolenia. Wartością festiwalu jest również jego program - wielkie dzieła światowej kameralistyki oraz  utwory współczesnych kompozytorów.

Festiwal Muzyka u Źródeł | Bydgoszcz

W ostatni festiwalowy wieczór na scenie pojawią się niezwykle wszechstronni muzycy - Gypsy Swing Quartet, którego liderem jest Siergiej Wowkotrub - skrzypek pochodzący z Ukrainy. Muzycy w świeży i oryginalny sposób prezentują muzykę ze świata jazzu i rozrywki, co spotyka się z entuzjazmem publiczności.

Bilety na koncerty można nabyć przez stronę internetową organizatora – www.muzykauzrodel.com

Aktualnie bilety na koncert #musicalowo są już wyprzedane. Na wszystkie pozostałe wydarzenia będzie można również kupić bilety w kasie przed koncertem.

Festiwal jest realizowany przy udziale środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta. Głównym Mecenasem festiwalu jest przedsiębiorstwo Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.

Niekwestionowanym atutem festiwalu jest jego miejsce - zabytkowa stacja pomp wodociągowych, która doskonale sprawdza się pod względem akustycznym, a ponadto pozwala w listopadowe wieczory stworzyć wyjątkową, wręcz intymną atmosferę, idealną do odbioru muzyki.

Zobacz również:

-->> Cykliczne wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Najważniejsze wydarzenia w Bydgoszczy w 2024 roku