Zima 2021/2022 w Bydgoszczy

 

Dni robią się coraz krótsze, dzieci z niecierpliwością czekają na pierwszy śnieg, a dorośli zastanawiają się jak spędzić czas, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Tu pojawia się pytanie: co robić w Bydgoszczy zimową porą? Dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto przygotowaliśmy zestawienie zimowych atrakcji.

 

Myślęcinek – zimowa kraina Bydgoszczy

 stok myslecinek zima

 

Każdy mały i duży bydgoszczanin wie, że kiedy spadnie śnieg warto zabrać ze sobą sanki i udać się do podmiejskiego Myślęcinka. Również miłośnicy innych sportów zimowych nie będą się nudzić, bowiem czeka na nich oświetlony i sztucznie naśnieżany stok. Jeśli nie masz sprzętu, nic straconego, można go wypożyczyć w wypożyczalni, a jeśli brakuje umiejętności, istnieje możliwość pobrania lekcji z instruktorem. Ponadto od 4 listopada w Myślęcinku zagości park iluminacji. Multimedialną wystawę pt. „Odnaleziony świat” można będzie zobaczyć codziennie do lutego, w godzinach od 16 do 21 (ostatnie wejście o godz. 20).

 

Gdzie udać się na łyżwy?

 

Torbyd Bydgoszcz nocą

 

W okresie zimowym nie można pominąć jazdy na łyżwach. Torbyd to największe lodowisko w Bydgoszczy. Ten nowoczesny obiekt (2018 rok) pomieści nawet do 250 łyżwiarzy jednocześnie. Torbyd co roku jest miejscem licznych wydarzeń. Na lodowisku odbywają się m.in. warsztaty, pikniki łyżwiarskie czy też mecze hokejowe, więc warto śledzić zakładkę „dzieje się” na stronie visitbydgoszcz, żeby być na bieżąco.

W dzielnicy Fordon przy SP nr 65 również istnieje możliwość jazdy na łyżwach. Lodowisko Fordon jest czynne dla mieszkańców w sezonie zimowym.

 

Bydgoski Jarmark Świąteczny

 

jarmark swiateczny bydgoszcz 2018 1

 

Zapach grzanego wina, regionalne wyroby, świąteczne rękodzieło to wszystko znajdziesz w Bydgoszczy! Jarmark Bożonarodzeniowy jest obowiązkowym przystankiem na mapie naszego miasta. Jak w ubiegłych latach (z wyjątkiem 2020 roku) stoiska będzie można znaleźć na moście Jerzego Sulimy-Kamińskiego, na Placu Teatralnym, ulicy Mostowej i Starym Rynku. Bydgoski Jarmark cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, oraz turystów, bowiem każdy znajdzie coś dla siebie. Koncerty z muzyką świąteczną, iluminacje, choinka, stoiska gastronomiczne i domki handlowe przyciągają uwagę dzieci i dorosłych. Tegoroczna edycja jarmarku odbędzie się w dniach 20 listopada – 22 grudnia.

 Spędź zimowy dzień w obiektach kultury

 

Spichrze nad Brdą

 

Muzea, galerie, kina, teatry, opera – bydgoskie obiekty kultury są otwarte dla zwiedzających, również w sezonie zimowym. Miejskie Muzeum Okręgowe zaprasza na wystawę stałą w Spichrzu nad Brdą, gdzie można dowiedzieć się więcej o historii naszego miasta.

Muzea znajdujące się w zabytkowych budynkach na Wyspie Młyńskiej także zachwycają swoimi eksponatami. W Zbiorach Archeologicznych przy ul. Mennica 2 do 31.12.2021 można podziwiać wystawę pt. „Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała”, a w żółtym gmachu potocznie zwanym domem Leona Wyczółkowskiego, znajduje się wystawa obrazów oraz liczne pamiątki tego wybitnego malarza polskiego.

 

Opera, Młyny, Zima

 

Fani kultury wysokiej będą zachwyceni zimowym repertuarem opery (Opera Nova), w listopadzie czeka na nich „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, a w grudniu m.in. balet „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Na koniec roku artyści bydgoskiej opery przygotowują koncert sylwestrowo-noworoczny. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć to wyjątkowe widowisko od 28.12.2021 – 2.01.2022.

 

Wieczorny seans filmowy brzmi ciekawie, tylko gdzie obejrzeć film?

 

Oprócz multipleksów (Multikino, Cinemacity, Helios) w Bydgoszczy można udać się na seans do kameralnego kina Orzeł, Jeremi, czy do kinoteatru Adria. Narodziny bydgoskiego kina Orzeł sięgają początków XX wieku kiedy to w roku 1929 powstało nieme kino Oko. Teraz w budynku mieszczącym się przy ulicy Marcinkowskiego 12 wyświetlane są zarówno filmy lokalnych artystów, ale także ambitne kino światowe, europejskie i polskie. Kino Jeremi znajdujące się przy ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13 w każdą sobotę o godzinie 10:00 zaprasza najmłodszych na bajkowe poranki dla dzieci. Kinoteatr Adria jest miejscem licznych wydarzeń rozrywkowych. Na scenie kinoteatru odbywają się koncerty, spektakle (dla dorosłych i dla dzieci) i kabarety.

 

Zabawy z książką dla najmłodszych

 

Jeśli wasze pociechy lubią spędzać czas z książką, Kamienica 12 (ul. Poznańska 12) przygotowała cykl spotkań „TuCzyTam”. W środy, czwartki i soboty odbywają się tematyczne warsztaty dla najmłodszych. Dzieci wraz z rodzicami mają okazję odkrywać świat poprzez doznania sensoryczne, najczęściej z książką w tle.

 

Zima w Bydgoszczy nie jest wcale taka zła. Miasto ma sporo do zaoferowania nie tylko w sezonie letnim.

 

Zobacz również:

-->> Atrakcje turystyczne dla dzieci
-->> Zabytki i atrakcje turystyczne