Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

Gdzie?
100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

Jubileuszowe 100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce odbędą się w ostatni weekend czerwca 2024 roku w Bydgoszczy.
– To miasto, które ma bogate doświadczenie organizacyjne oraz stoją za nim atuty historyczne. Było zatem idealnym kandydatem do powierzenia mu organizacji tego sportowego wydarzenia – przyznaje prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.
Za dokonanym przez zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wyborem Bydgoszczy na gospodarza jubileuszowej edycji mistrzostw stało wiele argumentów.
– Szukając gospodarza tak ważnego wydarzenia chcieliśmy postawić na miasto, które ma doświadczenie w organizacji imprez lekkoatletycznych na najwyższym poziomie. Dodatkowo atutem miało być silne zakorzenienie w historii lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Bydgoszcz była zatem idealnym kandydatem – przyznaje prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.
Jak dodaje szef PZLA termin zawodów wynika z kalendarza międzynarodowego i powinien być gwarancją wysokiego poziomu sportowego.
– W Bydgoszczy będziemy świadkami ostatecznych rozstrzygnięć, jeśli chodzi o skład kadry olimpijskiej na Paryż. Zawody odbędą się w dniach 28-30 czerwca 2024 roku, czyli w tzw. okienku wyznaczonym na rozegranie krajowych mistrzostw przez światową federację World Athletics. To gwarancja wysokiego poziomu sportowego, który mam nadzieję przyciągnie na trybuny bydgoskiego stadionu naprawdę bardzo wielu kibiców i sympatyków lekkiej atletyki – dodaje prezes Olszewski.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 1

do góry