Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

RadFi Community Meetup

Gdzie?
RadFi Community Meetup

Informacje od Organizatora:
Nie wszystkie samoloty mają śmigła – czyli Meetup z konferencją RadFi2022 dla programistów w Bydgoszczy
Bracia Wright wynaleźli lot za pomocą śmigieł, nie oznacza to, że innowacyjność na tym się zatrzymała. Tak samo to, że obe    cnie możesz płacić wygodnie aplikacją bankową, nie oznacza, że innowacyjność na tym się kończy. Na #RadFi2022) poznasz innowacyjne podejście do DeFI (decentralized finance), w tym w wersji dla programistów.
Ale co to tak naprawdę znaczy DeFi?
Nawet jeśli nie śledzisz technologii prawdopodobnie o uszy obiły się Tobie takie pojęcia jak: crypto, blockchain, Web3. DeFi jest powiązane z tymi technologiami i dosłownie oznacza zdecentralizowane finanse. To ogólny termin określający usługi finansowe na publicznych łańcuchach bloków. Dzięki DeFi możesz robić większość rzeczy obsługiwanych przez banki - zarabiać odsetki, pożyczać, handlować aktywami i nie tylko - ale jest to szybsze i nie wymaga podmiotów trzecich. Zdecentralizowane transakcje zapewniają większe bezpieczeństwo danych.
Na naszych oczach rodzi się nowy świat WEB3, dowiedz się czy warto być jego częścią
Niezależnie czy jesteś sceptykiem czy entuzjastom takich technologii, to kwestia czasu kiedy zaczną Cię one otaczać. W przeciągu ostatnich 2 lat liczba developerów w DeFi wzrosła dwukrotnie, natomiast zainwestowany kapitał wzrósł aż 220 razy! Pokazuje to, że jest to jeszcze młoda gałąź IT, która ma ogromny potencjał, w którzy wierzą inwestorzy. Może zainwestujesz trochę swojego czasu i przekonasz się co oferuje Radix w Web3?
Prostszy wymiar kodowania – jako programista dowiesz się w którym kierunku zmierza cyfrowy świat
Radix opracował własny język, oparty na Rust - Scrypto. Jest to najprostszy z języków w technologii DLT (ang. Distributed Ledger Technology). Jest zorientowany na zasoby, co oznacza, jest pierwszym językiem, w którym wartościowe aktywa (tokeny, NFT i inne) są typami pierwszej klasy, które zapewniają, że nic nie zostanie utracone ani nieuwzględnione w czasie wykonywania.
Konferencja online RadFi + MeetUp w Bydgoszczy
Jako KAELMO interesujemy się technologią Radix DLT już od pewnego czasu, zarządzamy własnym walidatorem Radixa – https://b4radix.com/, który uczestniczy w obsłudze zdecentralizowanych transakcji. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować MeetUp w Bydgoszczy, aby wprowadzić nowe osoby w świat DeFi i wspólnie uczyć się nowej technologii. Konferencja RadFi2022 jest prowadzona w języku angielskim, my przygotowaliśmy wstęp po polsku. Na koniec MeetUp podsumujemy zdobytą wiedzę wspólnie z uczestnikami.
Przyjdź na moment, a na pewno zostaniesz do końca
Moglibyśmy godzinami Cię przekonywać jak ta technologia zmieni świat, jednak nie będziemy tego robić, bo jesteśmy przekonani, że jeśli posłuchasz przez 10 minut konferencji, będziesz chciał zostać na dłużej.
Po prostu przyjdź, poczęstuj się i zobacz jak będzie wyglądała praca developera w DeFi.
Garść szczegółów:
Wstęp bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, dostępny będzie poczęstunek
Konferencja odbędzie się 8 grudnia w Café Kino, ul. Długa 32, Bydgoszcz
18:30 - Wstęp w j. polskim.
19.00 - Początek konferencji
Jeśli planujesz wpaść, to prosimy o zapisanie się tutaj - https://bit.ly/Meetup-Radfi-2022-Bydgoszcz


 ______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry