Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Świąteczna niespodzianka - aktorzy i aktorki Teatru Polskiego w Bydgoszczy przeczytają „Opowieść wigilijną”

Gdzie?
Świąteczna niespodzianka - aktorzy i aktorki Teatru Polskiego w Bydgoszczy przeczytają „Opowieść wigilijną”

Teatr Polski w Bydgoszczy wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszają bydgoską publiczność na niezwykłe wydarzenie! 16 grudnia zespół aktorski TPB wspólnie odczyta „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa. Czytanie odbędzie się o godz. 17:00 na strychu biblioteki przy Starym Rynku 24.


Na tydzień przed Świętami aktorzy i aktorki TPB przedstawią bydgoskiej publiczności adaptację ponadczasowej świątecznej powieści Charlesa Dickensa! W świąteczny nastrój oraz pełen magii świat „Opowieści wigilijnej” widzów wprowadzą: Zhenia Doliak, Paweł L. Gilewski, Mirosław Guzowski, Marian Jaskulski, Damian Kwiatkowski i Dagmara Mrowiec-Matuszak. Czytanie wyreżyseruje Wojciech Faruga, a adaptację przygotuje Julia Holewińska.


Czytanie stworzone przez aktorów i aktorki TPB przeniesie widzów do wiktoriańskiego Londynu, gdzie chciwy Ebenezer Scrooge w noc poprzedzającą Boże Narodzenie przemierzy własną przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Spotkanie z duchami świąt bezpowrotnie zmieni bohatera, ucząc go ponownie o znaczeniu miłości, hojności, dobroci oraz wspólnoty. „Opowieść Wigilijna” to nie tylko klasyczna historia o nawróceniu, ale również przypomnienie, że prawdziwe bogactwo leży w sercu i w relacjach z innymi.
Czytanie „Opowieści Wigilijnej” w wykonaniu aktorów TPB na strychu biblioteki to niepowtarzalna okazja, by wspólnie celebrować świąteczny czas! 
Darmowe wejściówki na czytanie „Opowieści wigilijnej” można odebrać w kasie biletowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy czynnej od środy do piątku w godz. 14:00-18:00.
Partnerem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.
Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry