Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Zostań Turystą w swoim mieście - Spływ | Kanał Bydgoski - Zimne Wody

Gdzie?
Zostań Turystą w swoim mieście - Spływ | Kanał Bydgoski - Zimne Wody

Informacje od Organizatora:
W tym roku też możesz zostać turystą w swoim mieście!
Po zimowej przerwie wracają darmowe spływy i spacery po Bydgoszczy, organizowane w ramach akcji “Zostań Turystą w swoim mieście”. Podobnie jak w zeszłym roku na miłośników historii organizator przygotował bogaty program 25 wydarzeń. Wspólne poznawanie miasta, rozpocznie się już 4 czerwca. Ostatni spacer zaplanowano na 26 września. Atrakcje organizowane są dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego dzięki czemu udział w nich jest całkowicie darmowy.
W te wakacje obfitować będą w darmowe spływy i spacery z przewodnikami. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji akcji “Zostań Turystą w swoim mieście. Atrakcje organizowane są dzięki mieszkańcom, którzy zdecydowali podczas głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na ten kontynuacje projektu. Udział w nich jest całkowicie darmowy. Odkrywanie historii i atrakcji miejsca, w którym żyjemy, staje się coraz bardziej popularne w naszym mieście – mówi Filip Krauze, organizator akcji. To właśnie do tych ludzi kierujemy naszą bogatą ofertę. Spacery z przewodnikiem odbywać się będą w każdą niedzielę w okresie od 4. czerwca do 26. Września. W ich trakcie mieszkańcy będą mogli zwiedzić zabytkowe obiekty  (m.in. Młyny Rothera, ZPP Ostromecko), muzea (Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy), ale i poznawać historię miasta. Wszystko to oczywiście w towarzystwie przewodników. Zwiedzać będziemy nie tylko centrum, ale i poszczególne dzielnice. Fordon, Bartodzieje, Bielawy czy Okole to również cześć historii naszej małej ojczyzny.
Poza spacerami organizator przygotowuje również spływy kajakowe z przewodnikiem. Będzie to świetna okazja do poznawania wodnego oblicza naszego miasta. Spływy organizowane będą w co drugą niedzielę miesiąca - pierwszy już 11 czerwca. Organizator przygotował trzy trasy natomiast wszystkie kończyą się wspólnym ogniskiem na przystani Zimne Wody. Zapisy na poszczególne spływy będą prowadzone za pomocą specjalnego formularz, który znajdować się będzie na stronie www.kanalbydgoski.pl. Zapisy na spływy będą ruszać na 10 dni przed datą wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.
Pełen i aktualny program można znaleźć na facebook.com na profilu organizatora - Bydgoszcz do odkrycia. Wszystkie wydarzenia są darmowe natomiast na niektóre, należy zapisać się wcześniej. Projekt w całości jest organizowany z funduszy Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Spływ | Kanał Bydgoski - Zimne Wody
Podczas pierwszego spływu w ramach #ZostanTurystawSwoimMiescie zapraszamy Was na nowy Kanał Bydgoski a to oznacza, że do pokonania będą aż trzy śluzy. Będzie to więc wyjątkowa okazja do poznania zabytków techniki z początku XX wieku. Towarzyszyć Wam będzie Tomasz Izajasz, który opowiadać będzie historię tej najstarszej drogi wodnej na terenach Polski. Dodatkową atrakcją będzie też zwiedzania Muzeum Kanału Bydgoskiego - to własnie w tym miejscu rozpoczniemy nas spływ.
Weźcie ze sobą kiełbaski - spływ kończymy wspólnym ogniskiem na przystani Zimne Wody.
Data: 11/06/23, g. 10.00
Zbiórka: Muzeum Kanału Bydgoskiego, ul. Staroszkolna 10
Przewodnik: Tomasz Izajasz
Zapisy: www.kanalbydgoski.pl - Rezerwacja dostępna od 01.06.2022 r., godz. 16:00
Wydarzenie jest bezpłatne dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt Zostań Turystą w Swoim Mieście sfinansowany przez Miasto Bydgoszcz


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry