Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

10. Forum Praktyków Partycypacji

Gdzie?
10. Forum Praktyków Partycypacji

Informacje od Organizatora:
W samym sercu Bydgoszczy, w postindustrialnych przestrzeniach Młynów Rothera już w czerwcu spotkają się praktyczki i praktycy partycypacji! W dniach 15-16 czerwca 2023 r. odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Forum Praktyków Partycypacji, na którą zapraszają Fundacja Stocznia, Miasto Bydgoszcz i Młyny Rothera.
Forum Praktyków Partycypacji to cykliczne wydarzenie przeznaczone dla osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej. Rokrocznie osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych (lub które chciałyby je zdobyć i rozwijać) gromadzą się w jednym miejscu i rozmawiają o tym, co ważne. Podczas Forum spotykają się przedstawicielki i przedstawiciele urzędów, organizacji pozarządowych i instytucji oraz urbaniści, architekci, projektanci i aktywiści. Wydarzenie stwarza przestrzeń do nawiązania kontaktów, wymiany myśli i doświadczeń oraz wzajemnego poszerzania wiedzy.
– W poszerzonym polu kultury kwestie miejskie i obywatelskie przenikają do serca instytucji kultury. Są tym co nadaje sens i otwiera na współpracę. Tak jest w przypadku Młynów Rothera, dlatego z wielką radością będziemy gościć w Bydgoszczy Forum Praktyków Partycypacji. Kultura może być narzędziem w procesach partycypacyjnych, jednocześnie sama potrzebuje włączenia partycypacji w swoją logikę działań. Stąd nasza nowa instytucja jest dobrym miejscem na spotkanie praktyków i praktyczek partycypacji – mówi Sławomir Czarnecki, dyrektor Młynów Rothera.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Stocznia, która od ponad 13 lat tworzy i wspiera skuteczne rozwiązania dla problemów społecznych, włącza obywatelki i obywateli w decydowanie o sprawach publicznych oraz pomaga organizacjom i samorządom planować oraz realizować działania społeczne. Nie bez powodu wydarzenie odbędzie się akurat w bydgoskich Młynach Rothera! Młyny jako młoda i prężnie działająca instytucja popularyzująca kulturę i naukę na co dzień organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia, które stwarzają przestrzeń do spotkań ludzi z ludźmi, nauką i kulturą, ale także wymiany poglądów i rozmów na tematy ważne społecznie. Zespół instytucji, przy wsparciu Miasta Bydgoszczy, konsekwentnie realizuje działania programowe, które sprawiają, że Młyny stają się miejscem pulsującego miejskiego życia. Tylko w 2022 roku w zrewitalizowanym kompleksie na Wyspie Młyńskiej odbyło się ponad 360 wydarzeń. Młyny przyciągają zarówno mieszkanki i mieszkańców Bydgoszczy, jak i osoby z innych miast. A teraz zapraszają wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką partycypacji obywatelskiej.
– Bardzo ucieszyliśmy się na zaproszenie, które otrzymaliśmy od Młynów, żeby zorganizować tegoroczną edycję Forum w ich przestrzeni. To będzie pierwsze Forum Praktyków Partycypacji w Bydgoszczy i jesteśmy pewni, że to miasto serdecznie przyjmie uczestników i uczestniczki z całej Polski. Już teraz możemy zdradzić, że program wydarzenia będzie bardzo różnorodny i ciekawy. Nie zabraknie spotkań o metodach partycypacji takich jak budżet obywatelski, konsultacje społeczne, narady i panele obywatelskie. Poruszymy temat partycypacji na różnych szczeblach administracyjnych i włączania w nią różnorodnych grup społecznych. Z okazji 10-lecia chcemy również porozmawiać o tym, co ostatnie dziesięć lat znaczyło dla partycypacji obywatelskiej w Polsce i w jakich kierunkach może się ona teraz rozwijać – mówi Anna Stratenwerth z Fundacji Stocznia.
10. Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się w bydgoskich Młynach Rothera w dniach 15-16.06.2023 r. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Stocznia, Miasto Bydgoszcz i Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Więcej informacji: https://partycypacjaobywatelska.pl/forum/


______________________
Kalendarz wydarzeń    
odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry