Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Filozofia a religia - „Rekolekcje filozoficzne”

Gdzie?
Filozofia a religia - „Rekolekcje filozoficzne”

Informacje od Organizatora:
W nawiązaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych Młyny zapraszają na specjalną edycję „Myślowiska miejskiego – filozoficznie o współczesności”. Tym razem w przytulnym wnętrzu Spichrza Zbożowego odbędą się „Rekolekcje filozoficzne”. W towarzystwie filozoficznych przewodników będzie można wziąć udział w dyskusjach dotyczących dzisiejszego stanu religii czy roli Boga w kulturze współczesnej. Wspólne filozofowanie odbędzie się w Młynach w dniach 27-29 marca.
Z języka łacińskiego „rekolekcje” oznaczają „ponowne zebranie” tego, co z jakiś powodów uległo rozproszeniu czy rozkładowi. Uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi, prof. Tadeuszem Bartosiem, ks. prof. Andrzejem Kobylińskim i prof. Markiem Szulakiewiczem, zastanowią się nad tym, czy da się jeszcze filozoficznie ocalić tematykę religii oraz Boga i zebrać ją w nową całość.
„Myślowisko miejskie – filozoficznie o współczesności” to spotkania pełne rozmów i dyskusji na tematy ważne, niekiedy nawet trudne i wykraczające poza logikę spraw codziennych. Do udziału w spotkaniach Młyny zapraszają przede wszystkim mieszkanki i mieszkańców, którzy szukają przestrzeni do wymiany myśli, poglądów i spostrzeżeń.
Gospodarzem spotkań jest prof. Daniel Sobota, filozof, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Spotkania mają charakter rozmowy prowadzonej przez Daniela Sobotę z gośćmi, którzy stają się filozoficznymi przewodnikami. Do udziału w dyskusji zaproszona jest również publiczność – można pytać, komentować, wątpić i dzielić się przemyśleniami.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.


______________________
Kalendarz wydarzeń    
odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry