Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Artyści w Bohemie - Jacek Braciak

Gdzie?
Artyści w Bohemie - Jacek Braciak

Informacje od Organizatora:
Ekscentryczny projektant mody, szef kuchni, ksiądz karierowicz, zbieracz złomu, trener  tenisa, policjant drogówki… a nawet  Tadeusz Kościuszko  –  postaci, w które wciela się Jacek Braciak nie można zapomnieć.  W poniedziałek 20 lutego ten jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie. Wieczór poprowadzi Tomasz Raczek
Jacek Braciak stworzył niezapomniane kreacje filmowe w topowych polskich produkcjach. Popularność przyniósł mu film „Edi” Piotra Trzaskalskiego.  Za rolę mieszkającego w przeznaczonej na rozbiórkę fabryce zbieracza złomu Jureczka został nagrodzony Orłem oraz Złotym Lwem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Jacek Braciak to też  jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego. U tego reżysera zagrał w „Róży”, „Drogówce”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyniu” i „Klerze”. Za role w „Róży” i „Klerze” ponownie został uhonorowany  Orłami.
Kinomani doskonale pamiętają go również  m.in. z „Katynia” Wajdy, „Mojego wspaniałego życia” i „CórkiTrenera” Grzegorzka czy „Żeby nie było Śladów” Matuszyńskiego. W 2023 roku ma trafić na ekrany „Kos”, w którym aktor wciela się w postać  Tadeusza Kościuszki.
Jacek Braciak często występuje również w serialach. „Pitbull”, „BrzydUla”, „Kryminalni”, „Ludzie Chudego” czy „Czas honoru” to tylko kilka z serialowych produkcji, w których wystąpił.
Jak podkreślają recenzenci –  nie ma znaczenia czy to rola pierwszoplanowa czy drugoplanowa, teatr, film czy serial –  postaci zagrane przez Jacka Braciaka pamięta się zawsze.
W wywiadzie dla Gazety Wyborczej Jacek Braciak tak opowiada o aktorstwie: „Momentem przełomowym w życiu zawodowym było spotkanie z Piotrem Trzaskalskim („Edi”, „Mistrz”), który mi zaufał i powiedział: „Stary, jesteś wspaniały. Tylko bądź sobą. Nie musisz od siebie uciekać”. To we mnie zapadło. Po kawałeczku nabierałem odwagi, odkrywałem się. Zrezygnowałem z moich aspiracji, aby być Robertem De Niro czy Tadeuszem Łomnickim. Stwierdziłem: „No dobra, będę Braciakiem”. To bardzo mnie uwolniło”.
Spotkanie z Jackiem Braciakiem w poniedziałek 20 lutego 2023 roku o godzinie 18:00 w Restauracji Weranda w Hotelu Bohema.
Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry