"Kod Rejewskiego" to już trzecia trasa z zagadkami wydana przez Bydgoskie Centrum Informacji w celu zachęcenia turystów i bydgoszczan do poznawania naszego miasta poprzez zabawę. W związku z obchodzonym Rokiem Mariana Rejewskiego 2015 została ona poświęcona geniuszowi z Bydgoszczy.

Kod Rejewskiego | gry turystyczne | Bydgoszcz | kujawsko-pomorskiePodobnie jak trasa nr 1 pt. "Szyfr Pana Twardowskiego" i trasa nr 2 "Strzała Łuczniczki", "Kod Rejewskiego" polega na odkrywaniu tajemnic Bydgoszczy dzięki zagadkom zawartym w książeczce, które tym razem skierowane są do młodzieży (+13 lat). Po drodze uczestnicy mają okazję poznać ciekawostki dotyczące m.in. okolic Wyspy Młyńskiej, ulicy Dworcowej czy Placu Wolności, a przede wszystkim miejsc związanych z Marianem Rejewskim. Wykonując napotkane zadania odkrywcy uzyskują hasła, które wpisują na tajemniczą kartę. Rozwiązanie zadań nie wymaga umysłu kryptologa, ale tym razem to już nie taka prosta sprawa jak w poprzednich publikacjach. Za to tym większa satysfakcja dla śmiałków, którzy odważą się podjąć wyzwanie.

Trasa została już przetestowana m. in. przez harcerzy w wieku 13-18 lat z 61. Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej i 42. Bydgoskiej Drużyny Starszej Harcerskiej "Krzewy", za co serdecznie dziękujemy ;)

Książkę można kupić m.in. w Bydgoskim Centrum Informacji (róg ul. Batorego/Niedźwiedzia) – cena 9,00 zł
albo pobrać nieodpłatnie w wersji elektronicznej z załącznika.

Opracowanie merytoryczne: Paulina Janusz, BCI
Ilustracje: Andrzej Wróblewski

 Zobacz również:

-->> Turystyczne gry miejskie

Załączniki:
Pobierz plik (kod_rejewskiego_v5_NET.pdf)Kod Rejewskiego[Trasa Nr 3]3484 kB
Pobierz plik (mapa_DRUK.pdf)Kod Rejewskiego - Mapa[Kod Rejewskiego - Mapa]13102 kB