Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bromberg Calling 25: REUNION

Gdzie?
Bromberg Calling 25: REUNION

BROMBERG CALLING 25 : REUNION


(english version bellow)


23.12.2023 | START: 22:00 | BILETY: I pula: 30 / II pula: 40 / III pula: 50 pln


W nocy z 23 na 24 grudnia 2023 Szczodre Gody zainicjujemy neopogańskim rytuałem funkcjonującym niegdyś pod nazwą Bromberg Calling. Wieść w grodzie nad Brdą od dawna głosiła, iż zwyczaj ten wymarł pozostając jedynie we wspomnieniach mieszkańców, jednak nadprzyrodzona, transgeneracyjna potrzeba gromadzenia się przybywających z całego świata trzy razy do roku bydgoszczan w wypełnionej jakościowymi doznaniami sonicznymi i wizualnymi przestrzeni, doprowadziła do wznowienia kultywacji tego ludowego obrządku.


Występy odbędą się tradycyjnie na dwóch scenach. Na sali czarnej wieczór otworzy występ duetu MALEDIWY (Marek Pospieszalski/Qba Janicki) , którzy bedą wtedy dzień po premierze swojej trzeciej płyty zatytułowanej “EDEN” . Podczas koncertu w Mózgu duet wykona natomiast specjalny repertuar taneczny, który docelowo ma być zarejestrowany i wydany w Brutality Garden. Jak można się domyślić występ będzie nosił silne znamiona przesterowanego afro polo, polimetrycznego slav stepu i noisowego click hopu. Kolejne postaci prezentujące się na tej scenie przeprowadzą słuchaczy przez wysoce zróżnicowaną paletę światów. Od strony DJskiej noc otworzy EVIUS inspiriujący się stylistyką brytyjskiego raveu lat 90. Współczesnym rozwinięciem będzie znana ze swej nieliniowej selekcji DAISY CUTTER. Ostatnią część wieczoru wypełni głębokie, winylowe brzmienie szlachetnego techno serwowanego przez jedną z aktywniej działających polskich DJek tego gatunku MILENĘ GŁOWACKĄ. Za scenografię oraz oprawę świetlną tej sceny odpowiadać będzie znany bydgoskiej publiczności WILLSON przygotowujący na ten wieczór specjalną instalację.


Druga scena, która znajdzie się w garderobie zostanie niemalże w całości zagospodarowana przez lokalnych działaczy wśród których spotkacie Państwo postaci związanie z cyklem Bromberg Calling od samego początku jego istnienia. Będą to ALEKSANDER ERDMANN, SERASSSO oraz MALADANZA (dawniej MAT NIFE) , których gościnią na tej scenie będzie warszawska selekcjonerka HELGA. Interaktywną instalację audiowizualną w tej przestrzeni przygotuje Mózgowy rezydent i bliski współdziałacz PIOTR GRYGOR.


Biorąc pod uwagę sytuację na poprzednich edycjach BROMBERG CALLING zdecydowaliśmy stanowczo ograniczyć ilość sprzedawanych biletów, celem zwiększenia ogólnego komfortu przebywania w klubie. Bilety sprzedawane w trzech pulach dostępnych na portalu Going.pl . Aby zapewnić sobie możliwość wejścia na wydarzenie oraz zakup biletu w przystępnej cenie, zachęcamy do nabywania ich w przedsprzedaży.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry