Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Młyńska zabawa, czyli Dzień Dziecka w Młynach Rothera

Gdzie?
Młyńska zabawa, czyli Dzień Dziecka w Młynach Rothera

Informacje od Organizatora:
Młyny to dobre miejsce na świętowanie Dnia Dziecka! Podczas nadchodzącego weekendu nie zabraknie twórczych i naukowych wrażeń. Specjalnie dla małych bydgoszczanek i bydgoszczan Młyny przygotowały różnorodne i widowiskowe atrakcje. W piątek odbędą się twórcze warsztaty, a w niedzielę instytucja zaprasza do strefy gier planszowych oraz na… pokazy naukowe!
W piątek, 2 czerwca, w Nowym Miejscu odbędą się warsztaty „Wszystkie dzieci nasze są”. Młyny wraz ze Stowarzyszeniem MY TEŻ zaproszą uczestniczki i uczestników w podróż dookoła świata!  A wszystko to, aby poznać dzieci z różnych zakątków świata oraz lokalnego podwórka. Spotkanie będzie okazją do rozmów o różnorodności i podobieństwach. Prowadzące opowiedzą też o tym, jak bardzo jesteśmy inni, a jednak równi. Maluchy będą mogły poćwiczyć też zdolności manualne i własnoręcznie stworzą artystyczne autoportrety oraz ramki na zdjęcia.
Ale to nie koniec atrakcji! Gdy temperatura spada, emocje rosną! W niedzielę, 4 czerwca, Młyny zapraszają na wybuchową przygodę z szalonymi Naukowcami! „Weź to na zimno” to seria pokazów popularnonaukowych przygotowanych przez „Laboratorium Pana Korka”.
Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka będą stopniowo obniżać temperaturę eksperymentów do prawie minus 200 stopni Celsjusza, podgrzewając równocześnie atmosferę na scenie i widowni. Do wybuchowych i mrożących nie tylko krew w żyłach doświadczeń wykorzystają gaśnicę z dwutlenkiem węgla, dwustulitrową beczkę, drabinę oraz mnóstwo skroplonego powietrza. Ten ostatni składnik eksperymentów to sprawka dwóch polskich naukowców — Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego. Naukowcy do pomocy przy wykonywaniu eksperymentów będą zapraszać publiczność.  Przygotujcie się na świetną zabawę w naukowej atmosferze oraz sporą dawkę wybuchów.
Także w niedzielę, wraz z Bydgoską Strefą Gier Bez Prądu, Młyny zapraszają do wspólnej zabawy przy planszówkach. Lubisz gry planszowe? Chciałbyś nawiązać nowe znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach? A może Twojej paczce brakuje jednego gracza do turnieju w ulubioną grę? Wpadnij w niedzielę do Młynów i daj się porwać zabawie!
To będzie weekend pełen młyńskiej zabawy!
Dzień Dziecka Młyny będą świętować w piątek, 2 czerwca oraz w niedzielę, 4 czerwca. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, na warsztaty „Wszystkie dzieci nasze są” oraz na pokazy popularnonaukowe „Weź to na zimno” obowiązują jednak zapisy. Więcej informacji oraz link do pobrania bezpłatnych wejściówek: https://mlynyrothera.pl/wydarzenie/mlynska-zabawa-dzien-dziecka-w-mlynach-rothera/


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry