Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Ferie z Wyczółkiem

Ferie z Wyczółkiem

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną odsłonę ferii w Muzeum!
Ferie z Wyczółkiem to cykl 4 spotkań warsztatowych. Podczas każdego spotkania zapoznamy się z nową techniką artystyczną.
Miejsce: Centrum Edukacji Muzealnej (ul. Mennica 6)
Wiek uczestników: 7-13 lat
Bilet wstępu: 10 zł (dzieci i dorośli)


środa, 1 lutego 2023r., godz. 10:00
Ferie z Wyczółkiem:
Widokówka od Wyczółka
Podczas naszego spotkania odwiedzimy miejsca dające natchnienie artystyczne oraz będące oazą spokoju dla mistrza Leona Wyczółkowskiego. Szczególnie upodobał on sobie temat – naturę, czyli zielone lasy, kolorowe kwiaty, spiczaste góry i wysokie drzewa. Zainspiruj się pięknem przyrody, wyobraź sobie swoje ulubione miejsce i razem z nami stwórz najpiękniejsze widoki.
Zapisy na zajęcia poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://bit.ly/3kBf7CW

piątek, 3 lutego 2023 r., godz. 10:00
Ferie z Wyczółkiem:
Ratunku, to żyje!

Czy martwa natura może ożyć? U mistrza Leona na warsztacie, na pewno. Podczas kolejnego spotkania zmierzymy się w nieoczywisty sposób z jednym z podstawowych tematów w sztuce Leona Wyczółkowskiego i w sztuce w ogóle – martwą naturą i… nieco ją ożywimy. Pędzle w dłoń, farby na paletę, owoce na paterę i kwiaty do wazonu, zaczynamy!
Zapisy na zajęcia poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://bit.ly/3RcKHTN


środa, 8 lutego 2023r., godz. 10:00
Ferie z Wyczółkiem:
Jak sprawnie ryć, dłubać i żłobkować?

Czy wspominaliśmy już, że Leon W. był bardzo wszechstronny? Jako dojrzały już artysta zainteresował się grafiką warsztatową, a była to prawdziwa, rzemieślnicza robota, której nie bał się wcale nasz zdolny Patron. Co robił? Żłobił, trawił, rył i drapał matryce, a następnie odbijał wzory na papierze. Przyjdź i dowiedz się sam/a jak wydłubać przepiękne obrazy i odbić je za pomocą zwykłej, kuchennej łyżki!
Zapisy na zajęcia poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://bit.ly/3RaK7Gn

piątek, 10 lutego 2023 r., godz. 10:00
Ferie z Wyczółkiem:
Nie pleciemy trzy po trzy
Kto tak elegancko urządził te piękne salony w Domu Leona Wyczółkowskiego? Jednak czegoś tu brakuje, ostatniego krzyku mody – makramowych plecionek. Ach, gdyby Leon tu był, na pewno by sam sobie niejedną wyplótł. Myślisz, że takie plecionki to skomplikowana sprawa? Nie martw się, potrzebujesz jedynie trochę cierpliwości, a my Ci wszystko wyjaśnimy!
Zapisy na zajęcia poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://bit.ly/3JhrFdd

do góry