Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Rodzinne Święto Starego Kina w Fordonie

Gdzie?
Rodzinne Święto Starego Kina w Fordonie
Po raz ostatni w tym roku zapraszamy Małych i Dużych Widzów na Rodzinne Święto Kina - tym razem poświęcone filmom starszym i starym.
Wstęp wolny.
Program ramowy:
-------
12.00 RETRO-MIKOŁAJKI
zestaw klasycznych bajek i animacji, lalkowych i rysunkowych: od pierwszych produkcji powojennych, aż po doskonale znanych Reksia czy Bolka i Lolka. Seans połączony będzie z z warsztatami dla dzieci, improwizacją i muzyką na żywo do niemych filmów bajkowych.

13.30 Z ARCHIWÓW BYDGOSKICH
reklamy i kroniki z lat 1935-1960 o tematyce bydgoskiej. Na seans złożą się: niepowtarzalny przedwojenny film propagandowy z bydgoskiej fabryki PERSILa, z unikatowymi migawkami z miasta w roku 1935, oraz montaż bloków z powojennych kronik filmowych, tematycznie związanych z Bydgoszczą i okolicami, w tym - z Fordonem.

14.15 NIEME KINO „Dzika kotka” (1921)
Historia miłości córki bandyty i austriackiego oficera pozostaje jednym z najbardziej niezwykłych filmów w karierze Poli Negri, która jako zawodowa tragiczka ekranu, doskonale sprawdziła się również się w filmie, który miał przede wszystkim bawić.
"Dzika kotka" jest pastiszem niemieckiego ekspresjonizmu. Niezwykle plastycznie wykadrowane sceny z eksperymentowaniem kształtów, które eksponują scenografię egzotycznych, zamorskich krajów z pięknymi ośnieżonymi szczytami górskimi w surowości krajobrazu. Surrealizm, oniryzm przeplatany gagami, które dodają lekkości i wdzięku tej romantycznej komedii o lekkim zabarwieniu erotycznym.

-------
Partnerem strategicznym wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.
______________________
Kalendarz wydarzeń    
odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.
do góry