Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

XV urodziny KONTAGION - KRZTA + FATIGUE + POSTNATURA

Gdzie?
XV urodziny KONTAGION - KRZTA + FATIGUE + POSTNATURA

ZAGRAJĄ:
KONTAGION
został sformowany pod koniec 2007 roku. Zespół ma na koncie EP „!” z 2008, debiutancką płytę „[R-!-E]” (2011), EP „[R-!-E]\/[]|_+” (2012), płytę "[R-!-E]LEN+LESS" (2015), EP "KO[R-!-E]" (2017) jak również kilkadziesiąt koncertów, m.in. przed LOST SOUL, TRAUMA, PANDEMONIUM, HATE, SCHIZMA, ARMAGEDDON, TOXIC BONKERS, TORTURE SQUAD. Muzyka grupy łączy w sobie cechy industrial metalu, metalu lat 90. XX w. zahaczając o post metal. 31. października 2019 r. zespół wydał swoją trzecią płytę pt. "Kontagion" poprzez niezależną wytwórnię MOANS MUSIC. W okresie pandemii COVID-19 Kontagion połączyło siły z Bydgoskim zespołem doom-sludge FATIGUE w celu skomponowania i nagrania albumu kolaboracyjnego (który miał premierę 15.07.2022) i zagrania kilku koncertów wspólnie. Od pazdziernika 2021 Kontagion komponuje nowy materiał, gra koncerty promujące albumy "Kontagion", "Fatigue & Kontagion" oraz wypuścił EPkę "Kontagious Kontent".
KRZTA
to sensacyjne i energiczne trio z Olsztyna powstałe w 2015 roku. Ich muzykę określić można jako mathcore, jednak nie stronią od czerpania inspiracji z innych gatunków, szczególnie noise rocka i sludge metalu. Po dwóch latach działalności wydali świetnie przyjęty w metalowym podziemiu album zatytułowany po prostu "Krzta". Materiał został wydany przez niezależny label Green Lungs Records. Przed pandemią zdążyli zagrać również kilka koncertów promujących to wydawnictwo, między innymi z takimi zespołami jak Downfall of Gaia czy Mentor, pojawili się również na Spacefeście w Gdańsku oraz zjeździli największe miasta kraju w ramachi mini trasy z black metalową Goryczą. W 2021 roku warmińskie trio zasiliło szeregi niezależnego labelu i agencji z Torunia - Piranha Music, w którego barwach wyszedł ich drugi album. Wydawnictwo zatytułowane "ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE" swoją premierę miało 8 października 2021 i ukazało się na CD oraz popularnych platformach streamingowych. Nowe dzieło zespołu to ponad 40 minut muzyki, w której KRZTA sięga po sprawdzone na debiucie elementy, wprowadzając w nie jednak zupełnie nową jakość i brzmienie. Burząca ściany sekcja rytmiczna, połamane rytmy, potężne riffy i oczywiście agresywnie wykrzyczane teksty w języku polskim. Na okładce albumu znalazł się obraz autorstwa gitarzysty i wokalisty grupy – Kamila Błażewicza, w oryginale namalowany farbami olejnymi.
W skład zespołu wchodzą:
Andrzej Kazimierz Postek – perkusja
Kuba Kamiński – bas, wokal
Kamil Błażewicz – gitara, wokal
FATIGUE
Ociężały metal z inspiracjami zaczerpniętymi ze Sludge'a, doomowego podwórka i domieszką BM. A wszystko to ociosane ciężkimi, egzystencjalnymi tekstami wyciągniętymi prosto z rzeczywistości. Na scenie od 2014 roku, początkowo jako projekt dwóch osób, dziś jako pełnoprawny skład koncertowy swoim brzmieniem zdolny zburzyć ściany.
POSTNATURA
To olsztyński zespół istniejący od roku 2013. W ich muzyce usłyszycie wpływy post-rockowe, metalowe, psychodeliczne i orientalne. Połączenie zainteresowań muzycznych oraz filmowych zaowocowało pomysłem oprawiania muzyki wizualizacjami. Rozwój tej formy doprowadził do realizacji projektów w których kwartet grał m.in. autorskie kompozycje do scen z polskich filmów biało-czarnych oraz filmu niemego.
Na koncertach zabiorą Was w audiowizualną podróż pełną surrealistycznych wrażeń.


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry