Daj się oczarować! - oprowadzanie kuratorskie z Konradem Kulczyńskim po wystawie "Oczarowanie"
Gdzie?Informacje od Organizatora:
Ostatnie dni wystawy „Oczarowanie” w Młynach!
Zapraszamy do odkrywania ekspozycji w towarzystwie samego twórcy. W piątek, 26 stycznia Konrad Kulczyński oczaruje opowieścią o świetle i projektach Wiesława Krysiaka.
Wystawa, której kuratorem jest Konrad Kulczyński, odnosi się do twórczości Wiesława Krysiaka, bydgoskiego artysty i projektanta szkła, który w swojej twórczości wykorzystywał efekty świetlne. Eksponowana w przestrzeni Młynów wystawa twórczo rozwija wątki, które pojawiły się w projektach i realizacjach wspomnianego artysty, szczególnie zrealizowanych witraży oraz odnalezionych i nieznanych wcześniej projektów tego twórcy.
Tytułowe „Oczarowanie” to hasło – klamra, odnoszące się do kwestii masowej wyobraźni. Wyobrażenia ludzi kształtują często zaawansowane technologie wykorzystujące medium, jakim jest „światło”. Zjawisko wykorzystywania efektów powodujących zachwyt i uwodzących widzów zaobserwował i wykorzystuje Konrad Kulczyński w swojej wystawie odnosząc się pośrednio do oczarowania, jakie chciał osiągnąć Wiesław Krysiak projektując i wykorzystując właściwości szkła. Treść wystawy odnosi się do wybranych przez kuratora technologii, które umożliwiają stymulowanie doświadczeń wizualnych w celu wzbudzenia w odbiorcach konkretnych emocji, jak również postaw społecznych, politycznych i konsumenckich.
Wystawa stacjonarna jest uzupełniona pełnowymiarową wystawą cyfrową dostępną w serwisie dizajnnawynos.pl, która zawiera treści związane zarówno z tematyką wystawy oraz pracami artysty, które są inspiracją dla kuratora. Dzięki temu uzupełnieniu wystawa ma charakter hybrydowy.
Wystawa powstała w ramach drugiej edycji Bydgoskich Dni Projektowych, które odbyły się w terminie 6-8 października 2023 r.
Organizator: Młyny Rothera
Partner strategiczny: Fundacja Bochińskich
Partner wystawy: KASPA, polski producent designerskich lamp
Konrad Kulczyński – Twórca wizualny. Autor filmów animowanych (w duecie „AnimOko”, wspólnie z Artystką Grażyną Rigall), dokumentalnych, artystycznych, eksperymentalnych, teledysków oraz wielu filmów promocyjnych i reklamowych, montażysta, fotograf. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Montażu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadzi własne studio produkcyjne – Kulczyński Filmlab w Sopocie, w siedzibie Goyki3 Art Inkubator. Stale współpracuje z wieloma trójmiejskimi fundacjami działającymi w obszarze kultury oraz instytucjami kultury, m.in..: Fundacja Bochińskich, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Goyki 3 Art Inkubator w Sopocie, Gdynia Design Days, Nowe Idzie od Morza, Fundacja Palma.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 26.01.2024 r., godz. 18.00-19.00
Gdzie? Spichrz Mączny, parter
Dla kogo? wystawa rekomendowana jest dla osób od 15 roku życia; na ekspozycji wykorzystane są efekty haptyczne, intensywne ruchome obrazy oraz światło stroboskopowe, które mogą być niebezpieczne dla osób wrażliwych na silne bodźce zmysłowe
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny
Wystawa będzie prezentowana do 31 stycznia 2024 r.
______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.