Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna

Gdzie?
Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna

Program został złożony z inspiracji kompozycjami Jana Sebastiana Bacha.
Ten wybitny kompozytor i organista jest źródłem inspiracji dla wielu artystów. Jego utwory wykonywane były przez orkiestry symfoniczne, kameralne , chóry, zespoły jazzowe , rockowe, również przez niezliczone ilości solistów.
W 270 rocznicę śmierci kompozytora Józef Eliasz postanowił oddać hołd temu wspaniałemu artyście i przygotował program poświęcony jego kompozycjom.
Eljazz Big Band i orkiestra kameralna zagrają koncert, na którym usłyszymy najbardziej znane utwory Bacha a na którym znajdą się m.in Toccata, Ach Mein Sinn, Preludium c-moll, Aria na Strunie G, Bourree.
Będzie to jednak koncert na którym Bach zabrzmi zupełnie inaczej za sprawą wyjątkowych aranżacji. Wśród aranżerów pojawiają się nazwiska kojarzone przede wszystkim z muzyką jazzową, Jacek Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Paweł Tomaszewski, Adam Lemańczyk i inni. Inspiracja muzyką Bacha jak się okazuje nie ma granic, a zetknięcie się z nią z jednej strony jest wielkim wyzwaniem, a z drugiej daje ogromne możliwości interpretacji.


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry