Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wielki Dzień Pszczół w Focusie

Gdzie?
Wielki Dzień Pszczół w Focusie

Informacje od Organizatora:
Przed nami najsłodsza sobota w roku! CH Focus po raz trzeci zaprasza na wspólne świętowanie Wielkiego Dnia Pszczół, połączone z pierwszym w tym roku miodobraniem z własnej pasieki. Już w sobotę z myślą o małych, skrzydlatych przyjaciołach, w bydgoskiej galerii odbędzie się słodki dzień z natury! W programie królować będą atrakcje związane ściśle z miodem – animacje, gry i konkursy z nagrodami, a także pszczela wystawa i warsztaty małego pszczelarza. Sobotnia impreza połączona będzie z miodobraniem! Każdy klient, który w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł otrzyma słoiczek słodkiego miodu z pasieki CH Focus!
Wielki Dzień Pszczół to święto obchodzone 8 sierpnia, którego celem jest ochrona tych owadów przed wyginięciem. Święto pszczół powstało po to, aby dzielić się wiedzą i przypominać nam o niezastąpionej roli jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrożeniu ich wyginięciem. W tej ogólnopolskiej akcji bierze udział także CH Focus, które od kilka lat jest dla pszczół domem. W 2019 r. na dachu galerii zamieszkało w  pasiekach 360 tysięcy pszczół. W sześciu ulach owady znalazły schronienie i warunki do rozwoju, za co odwdzięczają się dobrymi zbiorami wielokwiatowego miodu.
- Zapraszamy 6 sierpnia bydgoszczan do wspólnego świętowania Wielkiego Dnia Pszczół. Organizowane przez nas wydarzenie nawiązuje do pszczół i ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę odgrywają one w naszym ekosystemie. Chcemy propagować ideę ochrony tych pożytecznych owadów już od najmłodszych lat, dlatego wiele aktywności w ramach sobotniej akcji skierowanych jest do dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że wzorem poprzednich lat, również w tym roku rodziny z dziećmi zdecydują się ten dzień spędzić z nami i… pszczołami – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.
Wielki Dzień Pszczół w bydgoskim Focusie będzie obfitował w bezpłatne atrakcje. Dla najmłodszych przyjaciół pszczół zaplanowano animacje, inspirujące warsztaty, ciekawe zabawy, konkursy i wiele innych rozrywek.
Niezwykły, ciekawy świat owadów przybliży nam pszczela wystawa, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół oraz ich budowie. Do dyspozycji gości będzie strefa foto w pszczelej scenerii, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Do dyspozycji dzieci będzie kącik artystyczny, balonowe zoo oraz stanowisko edukacyjne młodego ekologa.
Sobotni event będzie doskonałą okazją dla najmłodszych do  spotkania z sympatyczną Pszczółką Fokusią oraz miejskimi maskotkami - Bydgusią i Bydgusiem. Dodatkowo, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz, dla gości udostępniona zostanie gigantyczna gra planszowa oraz ekokoło; za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymają ekologiczne nagrody.
Akcji towarzyszyć będzie miodobranie! Każda osoba, która w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł, po zarejestrowaniu paragonu w punkcie obsługi promocji, otrzyma słoiczek najsmaczniejszego miodu z  pasieki CH Focus! Partnerami akcji są Urząd Miasta Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz oraz Pszczela Ścieżka w  Bydgoszczy.
Dzień Pszczół odbędzie się 6 sierpnia, w godzinach 11.00 – 18.00, na parterze galerii obok sklepu Smyk. 
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie https://focusbydgoszcz.pl/dzien-pszczoly-w-ch-focus/ oraz na profilu https://www.facebook.com/focusbydgoszcz/.
Sobotnie wydarzenie to jedno z działań bydgoskiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry