Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Warsztaty wokalne z zespołem bdgVOICES

Gdzie?
Warsztaty wokalne z zespołem bdgVOICES

Informacja od organizatora:


Wszystkich chętnych wokalistów i miłośników śpiewu zapraszamy do udziału w weekendowym spotkaniu muzycznym. W ramach warsztatów odbędą się indywidualne konsultacje z emisji głosu, praca nad śpiewem w wielogłosie w zespole wokalnym oraz warsztaty z realizacji nagrań audio-video i prezentacji przed kamerą. Uczestnicy pracować będą nad poprawną postawą podczas śpiewu, odpowiednim oddechem i emisją głosu, wymową tekstów w języku angielskim, interpretacją utworów solo oraz w zespole.
Warsztaty z emisji głosu gościnnie poprowadzi Emilia Hamerlik – wokalistka jazzowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa (spec. wokalistyka jazzowa oraz prowadzenie zespołów muzyki rozrywkowej).
Podczas części poświęconej realizacji nagrań audio-video uczestnicy spotkają się z Przemysławem Czarneckim. Osoby uczestniczące w warsztatach będą miały możliwość wzięcia udziału w realizacji transmisji live koncertu z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”, podczas którego wystąpią wokalistki Emilia Hamerlik oraz Alicja Kuszowska.Warsztaty rozpoczną się w piątek o godzinie 17:00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Koszt warsztatów wynosi 150 złotych/os. Płatne przelewem lub w kasie w dniu rozpoczęcia warsztatów.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma imienny dyplom uczestnictwa z wyszczególnionymi tematami warsztatów podpisany przez organizatorów i wykładowców.
O wykładowcach:
Emilia Hamerlik – studentka akademii muzycznej  w Bydgoszczy na kierunku wokalistyka jazzowa oraz prowadzenie zespołów jazzowych. Śpiewa od dziecka. Jest laureatką wielu festiwali o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym m.in.: Grand Prix – VII Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki „Hoffer Superhit Festival” Działdowo, Grand Prix – I Ogólnopolski Festiwal PIĘTERKO, Grand Prix – Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową SZLAGIER w Bydgoszczy, Grand Prix – Ogólnopolski Przegląd Piosenki „Moja Estrada” Inowrocław, Grand Prix – „Ekopiosenka” Legnica, I miejsce – VII Międzynarodowy Konkurs Wokalny Hope Festival Katowice, I miejsce – III Dolnośląski Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej Wrocław.
Laureatka programu telewizyjnego „Szansa na Sukces” z utworami Macieja Maleńczuka. Miała przyjemność uczenia się od wielkich artystów polskiej estrady, np. Majki Jeżowskiej (również na jej płytę „Czarodzieje Uśmiechu” nagrała utwór „Kolor serca” z Tomkiem Szczepanikiem z zespolu Pectus), Grażyny Łobaszewskiej, Joanny Zagdańskiej, Marii Sadowskiej, Janusza Szroma, Alicji Majewskiej, Michała Grymuzy, Jerzego Satanowskiego, Jakuba Lubowicza, Włodzimierza Korcza, Magdaleny Smalary. Często koncertuje z zespołem „Klezmerado”, grającym muzykę żydowską. Tworzy również projekt „Reaktywacja Band” z muzykami Filharmonii Sudeckiej.
Przemysław Czarnecki – inżynier teleinformatyk, obecnie student mechatroniki, swoją przygodę z filmowaniem zaczął w bydgoskim „Elektroniku” w szkolnej telewizji „AjpiTV” pod skrzydłami Wojtka Hermanowskiego, nauczyciela i prezentera telewizyjnego znanego m.in. z programów „Cybermania” i „Cyberjazda”. Jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej zaczął realizować reportaże na rzecz lokalnych instytucji kultury. Ma na swoim koncie kilkanaście reportaży z wydarzeń organizowanych przez domy kultury i ośrodki gminne. Od strony filmowej współtworzył cykl „Młodzi w drodze” emitowany w TVP Bydgoszcz w ramach programu „Bliżej nieba”. Na YouTube realizował nagrania audio-wideo na kanale „Projekt Domino”, a także kilka nagrań na kanale „Chillin” Marceliny Bociek, oraz teledyski i nagrania koncertowe dla zespołów Retrospekcja, ProDei i Momenty.
Obecnie Przemysław realizuje materiały wideo i transmisje internetowe na żywo dla KPCK. Prócz filmowania zajmuje się także techniką estradową i organizacją akcji kulturalnych. Na swoim koncie ma zorganizowanie w Bydgoszczy flashmoba „Akcja-Reakcja Obudź się na wiosnę”, gry terenowej, a także serii koncertów w bydgoskim klubie „Altruist”. Osobiście marzy o zrealizowaniu w dzisiejszych realiach programu w stylu „Cybermanii” a także wyreżyserowaniu własnego spektaklu teatralnego/filmu. Prywatnie fan musicali. Plotki głoszą, że obejrzał musical „Metro” na wideo ponad 60 razy. Fakty są takie, że na pewno dużo.
Obowiązują obostrzenia sanitarne, prosimy uczestników o zaopatrzenie się w przyłbice we własnym zakresie.
Zgłoszenia przyjmujemy do 18 września pod adresem bdgvoices@kpck.pl, więcej informacji pod nr tel. 662 277 092.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry