Promocja książki Tadeusza Oszubskiego - Młode
Gdzie?Promocja książki Tadeusza Oszubskiego „Młode”
Serdecznie zapraszamy na promocję powieści Tadeusza Oszubskiego „Młode”, która odbędzie się 3 listopada 2017 o godz. 18:00 w Salonie Hoffman KPCK.
O książce: W jednej z willowych dzielnic Bydgoszczy znika w biały dzień Weronka, trzyletnia córka pracownika Jana Wirskiego. Wirski, dziś właściciel restauracji, a niegdyś oficer służb specjalnych Peerelu (postać znana już z „Miłości”, wcześniejszej powieści kryminalnej Tadeusza Oszubskiego), angażuje się w poszukiwania dziewczynki wraz ze swą bratanicą Justyną. Kontakty Wirskiego z policją ujawniają, że Weronka to nie jedyne dziecko, jakie zaginęło w ostatnich miesiącach. W trakcie śledztwa zagadki się mnożą, dochodzi do dramatycznych zajść. Jakie siły stoją za zniknięciem Weronki? Co z tym ma wspólnego Dawid, niepełnosprawny nastolatek oraz rudowłosa Zuzanna o koneksjach wśród kryminalistów i w świecie polityki? Jaką rolę w tych zajściach odgrywa sfora zdziczałych psów oraz lokalna legenda o wilkołakach z Londynka? Bohaterowie fabuły rozgrywającej się w ciągu 44 godzin docierają do najmroczniejszych rejonów miasta, gdzie odkrywają tajemnice, jakich woleliby nie znać. Ścigają się z czasem, bo każda miniona godzina zmniejsza szanse ocalenia dziecka. Powieść została wydana przez wydawnictwo „Łuczniczka”.
„Tadeusz Oszubski sprawia, że jego książkę czyta się jednym tchem, a emocje towarzyszące lekturze przewyższają najśmielsze oczekiwania.”
Portal „Kulturantki”
„Miasto nad Brdą trafiło wreszcie do powieści popularnej, gdyż dotąd znane przede wszystkim z „Mostu Królowej Jadwigi” Sulimy-Kamińskiego pozostawało na etapie późnych lat 40. XX wieku – dzięki Oszubskiemu odradza się w XXI wieku.”
Portal „Szortal”
„Oszubski, spec od konstruowania nastroju absolutnie obezwładniającej grozy, daje oszołomionemu czytelnikowi kilka tak mocnych scen, że trudno się nie przestraszyć.”
Portal „Carpenoctem”
Tadeusz Oszubski – urodzony 13 stycznia 1958 roku w Bydgoszczy. Pisarz, publicysta, dziennikarz. Należy do Związku Literatów Polskich. Tadeusz Oszubski debiutował wierszem opublikowanym w dwutygodniku literackim „Kamena” (Nr 10/1980), pierwszą jego książką był zbiór wierszy „Zostawiliśmy skrzydła w szatni” (K.P.T.K., Bydgoszcz 1984). Znany jest jednak przede wszystkim jako prozaik i autor książek popularyzatorskich. Ukazało się kilka powieści Tadeusza Oszubskiego. „Sfora” (Almanach Grozy i Fantastyki „Voyager” nr 3, Wydawnictwo Przedświt, Warszawa 1992) nominowana do Nagrody im. Zajdla 1992, „Mesjasz” (Agencja Wydawnicza Kornela Ceglarskiego, Bydgoszcz 1993), „Twierdza Nienawiści” (Wydawnictwo S.R., Warszawa 1997), „Miłość” (Instytut Wydawniczy Erica, Warszawa 2015), „Bydgostia” (wyd. FNTNP Legendaria, Bydgoszcz 2017). Opublikowano też zbiory opowiadań Oszubskiego: „Drapieżnik” (wyd. Świat Książki, Warszawa 1999), nagrodzony w II Ogólnopolskim Konkursie na Polską Powieść Współczesną oraz „Łzy Goplany. Opowiadania na motywach polskich legend o wodnikach, pannach wodnych i syrenach” (Biblioteka „Tematu”, Bydgoszcz 2016). Oszubski jest też autorem książek popularyzatorskich, takich jak „Tajemnicze istoty” (Wydawnictwo KOS, Katowice 2004, przekład na język czeski – „Zahady z rise zvirat”, wyd. Alpress, Praga 2006), „Tajemnice świata” (wyd. KOS, Katowice 2005) oraz „Tajemnicze artefakty” (Instytut Wydawniczy Erica, Warszawa 2016) uznanej w dorocznym plebiscycie portalu „Granice.pl” za „Najlepszą książkę na Gwiazdkę 2016” w kategorii „Dla miłośników historii”. Oszubski jest także współautorem książki reporterskiej „Niewyjaśnione zjawiska w Polsce” (współautor Wojciech M. Chudziński, wyd. Videograf II, Katowice 2003) nominowanej do ogólnopolskiej nagrody dziennikarskiej Grand Press 2003. Opublikowano kilkadziesiąt opowiadań Tadeusza Oszubskiego w takich czasopismach, jak „Przegląd Artystyczno-Literacki”, „Fraza”, „Fenix”, „Nowa Fantastyka”, „Kwartalnik. Nieregularne Pismo Kulturalne”, czy „OkoLica Strachu”. Literackie teksty Oszubskiego ukazały się też w antologiach, między innymi w „City3. Antologia polskich opowiadań grozy” (wyd. Forma, Szczecin 2016), „Maladie” (antologia polskiej prozy fantasy na rynek czeski, przekład na j. czeski wyd. Leonardo, Ostrava 1996), czy „Wyjątkowa oferta. Najlepsze opowiadania filmowe” (wyd. Machina, Warszawa 2000). Tadeusza Oszubskiego nagrodzono w wielu konkursach literackich. Przyznano mu też kilkakrotnie stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy.