Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Driftmachine (GE)

Gdzie?
Driftmachine (GE)

23 października 2021, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK


KONCERT: Driftmachine   (GE)


Ci dwaj zaplątani w kable panowie to Andreas Gerth i Florian Zimmer. Duet z Berlina wytrwale poszukuje granic możliwości syntezatorów modułowych i na szczęście wciąż nie może ich znaleźć. Po drodze błądzą w labiryntach awangardy, pulsują nisko dubem, zgrzytają industrialnymi odpadami, zatracają się w transie techno, a nawet wpadają z krótkimi wizytami w okolice electro-jazzu.


Portal The Quietus widzi w Driftmachine przedstawicieli „europejskiej odmiany kosmicznego futuryzmu”, recenzent Pitchforka usłyszał „rynsztokowe sny i wymijające spojrzenia na deszczowych ulicach późną nocą”. Od kanałów po gwiazdy – jeśli muzyka ewokuje tak odmienne i zarazem plastyczne skojarzenia, to chyba musi być dobrze, prawda?


Trzecim członkiem zespołu podczas tegorocznej edycji Fonomo będzie artysta video Mika Shkurat: członek Nisantashi Primary School, który bada klasyczne techniki sprzężenia zwrotnego wideo, za pomocą analogowego syntezatora wideo opartego na LZX w połączeniu z ekranem i nagraniami z kamery na żywo.


_____________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry