Tupot Poetycki 14, SLAM i instalacja słowno - muzyczna
Gdzie?/ SLAM
SLAM jest sytuacją, która dzieje się w wielu krajach. W Polsce istnieje od czternastu lat i ma się bardzo dobrze!
To dzięki tej imprezie każdy kto zajmuje się pisaniem ma możliwość przedstawienia publicznie swoich wierszy, tekstów, myśli, żartów, splotów słów - każdego rodzaju.
Jest to forma rywalizacji, która buduje niesamowity charakter każdego spotkania, dzięki występującym jak również publice, która to pełni funkcję jury przez cały wieczór!
Dlatego właśnie strona literacka i performatywna liczą się, przenikają wśród występów.
Dla finalisty nagroda pieniężna o wartości 100PLN, wręczana na scenie w świetle prawdziwych reflektorów oraz tytuł "człowieka wieczoru". Szaleństwo!
Zasady: slamer nie używa rekwizytów, ani muzyki, mówi swój autorski tekst, ma trzy minuty (w każdej rundzie, ma ich maksymalnie cztery)
Aby sie zgłosić wystarczy wysłać mail: vive_memor@vp.pl (można się też wpisać na listę na miejscu, w dniu wydarzenia od 20:00 wzwyż)
/ INSTALACJA SŁOWNO - MUZYCZNA
Różni ludzie, różne teksty. Warstwa dźwiękowa i odczyt razem, jakoś, improwizacyjnie, z różnych źródeł. Najczęściej całość tworzą artyści nie współpracujący ze sobą na codzień, natomiast zawsze to, co pojawia się na żywo jest pierwsze...
Tym razem, po raz drugi w historii cyklu gościmy rzeczywisty splot!
Projekt: Z I A R N O
Wykonawcy: Adam Frankiewicz, Adrian Piasecki, Darek Pietraszewski
Trzech typa bezczelnie o samotności i oderwaniu od życia. Kolaż literacki przedstawiał będzie, przetwarzał, bazując na magnetofonach i dyktafonach Adam Frankiewicz. Zaś za warstwę przestrzenno, dźwiękowo, meblową odpowiadać będzie Adrian Piasecki, Darek Pietraszewski. Czas do końca nieokreślony, ale w granicach wytrzymałości.
"W mrocznym domu samotna wdowa, której upór uratował mi życie, zamknięta w czerni, aż po przeguby rąk, z sercem zmienionym w popiół.
Wróciła nad ranem z nocnej włóczęgi i wspięła się po schodach do sypialni. Zdjęła przybrany koronkami żakiet i stanęła w oknie w koszuli i spodniach.
- Co było, to było. Czy to mało rzeczy się mówi?"
ADAM FRANKIEWICZ
Muzyczny grabieżca, improwizator. Założyciel mikro wydawnictwa Pionierska Records. Twórca/współtwórca projektów, Grupa Etyka Kurpina, ZXSinclair, Listen to the East, Ojun.
Reżyser teatralny i współczesny kompozytor. Prowadzi warsztaty dźwiękowe i zajmuje się pisaniem scenariuszy słuchowisk. Regularnie występujący na wielu eventach w Polsce m.in. Unsound Festival (Cracow, 2015), Open Source Art Festival (Sopot 2015), Fala Dźwięku (Białobrzegi, Warsaw 2014, 2015), Impro Miting (Warsaw 2015), Brutaż (Warsaw, Cracow 2014, 2015, 2016) i innych. Tematy bliskie: improwizacje na bazie loopów taśmowych, rejestracja lo-fi.
https://grupaetykakurpina.bandcamp.com/
ADRIAN PIASECKI
Z wykształcenia prawnik i filolog języków ugrofińskich. Od 2008 roku aktywnie zajmuje się muzyką elektroniczną: począwszy od wczesnego, solowego projektu Aggtelek z pogranicza muzyki ambient i IDM, aż po ostatnie poszukiwania na styku nurtu noise i ekperymentalnego techno [w ramach duetu Ojun]. Ponadto brał udział w parateatralnym performansie Tape Project. Występował m.in. na Alternative Experimental Night w The Dry Bar w Londynie [2008], na festiwalu eksperymentalnej muzyki elektronicznej SONIC ZONES w Pawilonie Secesji w Wiedniu [2009], a także na festiwalach Up To Date Festival w Białymstoku [2010] oraz Magnetofon w Warszawie [2011]. Gościł też na imprezach z cyklu Brutaż i Fala Dźwięku w Warszawie oraz KN Fest w Krakowie.
DAREK PIETRASZEWSKI
Improwizator, promotor muzyki niezależnej, współzałożyciel i członek kolektywu Trzecia Fala. Związany z warszawskim zespołem Airth. Gra na obiektach elektronicznych i elektroakustycznych. Współprowadzi kasetowe labele Pointless Geometry i ONIA. Organizuje cykl koncertowy V/A - Various Artist.
https://soundcloud.com/darek_pietraszewski
enter: 10 pln / występujący free