Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Voices of the cosmos III - koncert audiowizualny

Gdzie?
Voices of the cosmos III - koncert audiowizualny

Koncert jest wydarzeniem specjalnym wystawy „To jest, czego nie ma”
VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego i Wojciecha Ziębę oraz astronoma Sebastiana Soberskiego. Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony „dźwięków kosmosu” są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Płyty CD „Voices of the Cosmos” (2011) i „Voices of the Cosmos II” (2013) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne). W 2018 roku ukaże się trzeci album. Projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w placówkach naukowych i na festiwalach muzycznych w postaci koncertów audiowizualnych, także w wersji rozbudowanej o wykłady z zakresu astronomii i obserwacje nieba. http://www.voicesofthecosmos.com
Rafał Iwański – artysta dźwięku i perkusjonista. Absolwent etnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Solo występuje pod pseudonimem X-NAVI:ET. Współzałożyciel i muzyk grup HATI, kolektywu Innercity Ensemble i duetu KAPITAL, współtworzy zespół Alameda 5. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Współpomysłodawca i kurator międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival, realizowanego od 2008 r. w CSW w Toruniu.
Wojciech Zięba – występuje jako ELECTRIC URANUS. Założyciel wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, od kilkunastu lat promującego i wspierającego muzykę elektroniczną, postindustrialną i eksperymentalną tworzoną przez artystów z całego świata. Zajmuje się budową instrumentów akustycznych prowadząc pracownię Industrial Sounds, jest liderem w Polsce w budowie instrumentów burzowych („spring tube”). Współwydawca i redaktor pisma muzycznego HARD ART.
Sebastian Soberski – kierownik Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz radioobserwator w Katedrze Radioastronomii przy Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się badaniem pozostałości po wybuchach supernowych oraz rozkładem pola magnetycznego w Galaktyce. Organizator oraz współorganizator sześciu wypraw astronomicznych w pas całkowitego zaćmienia Słońca.


wstęp wolny

do góry