Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

54. Bydgoski Festiwal Muzyczny: Mozart i Panufnik na sekstet smyczkowy

Gdzie?
54. Bydgoski Festiwal Muzyczny: Mozart i Panufnik na sekstet smyczkowy
Maria Sławek skrzypce, kierownik artystyczny

Piotr Tarcholik skrzypce

Katarzyna Budnik-Gałązka altówka

Artur Rozmysłowicz altówka

Marcin Zdunik wiolonczela, aranżacja

Rafał Kwiatkowski wiolonczela

 
Sekstety A. Panufnika i Requiem W.A. Mozarta w aranżacji na sekstet smyczkowy.

 Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

 
Kolejny koncert Festiwalu to niezwykły i ciekawy projekt muzyczny, który zaprezentuje sekstet wybitnych polskich instrumentalistów:

Maria Sławek ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w  klasie prof. Wiesława Kwaśnego, obecnie jest tam wykładowcą, pracuje na stanowisku asystenta. W 2015 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. jest stale obecna na estradach w Polsce i za granicą, występując zarówno solo, jak i w zespołach kameralnych. Skrzypaczka jest stale obecna na estradach w Polsce i za granicą, występując zarówno solo, jak i w zespołach kameralnych.
Piotr Tarcholik ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Ewy Szubra-Jargoń, w której obecnie wykłada. W latach 1998-2004 był koncertmistrzem orkiestry Sinfonia Varsovia. Od września 2004 jest I koncertmistrzem NOSPR-u. Od 2003 prowadzi od pulpitu koncertmistrza Przemyską Orkiestrę Kameralną, jest prymariuszem NOSPR String Sextet oraz członkiem tria Tes Tar.
Katarzyna Budnik-Gałązka absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec prof. Mirosława Ławrynowicza, Andrzeja Gębskiego i Janusza Wawrowskiego oraz w klasie altówki prof. Piotra Reicherta. Zatrudniona na stanowisku adiunkta w klasie altówki w macierzystej uczelni. Od lutego 2014 pełni również funkcję lidera grupy altówek w orkiestrze Sinfonia Varsovia. Jest m.in. laureatką III nagrody prestiżowego konkursu ARD w Monachium (2013).
Artur Rozmysłowicz muzyk solista na stałe związany z orkiestrą Narodowego Centrum Kultury im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, prowadzący grupę altówek, członek Lutosławski Quartet. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego. W latach 2004-2006 stypendysta Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie mistrzowskiej prof. Jacka Glickmana.
Marcin Zdunik absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Bauera (dyplom z wyróżnieniem oraz Medal Magna cum Laude) oraz Instytutu Muzykologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (I nagroda w Konkursie im. Zofii Lissy na najlepszą pracę magisterską). Studiował także w Leopold-Mozart-Zentrum w Augsburgu pod kierunkiem Juliusa Bergera. Koncertuje w wielu krajach Europy, USA i Korei, często prezentując własne opracowania i kompozycje.
Rafał Kwiatkowski absolwent i wykładowca UMFC w Warszawie. Laureat pierwszych nagród w konkursach w Nowym Jorku, Baltimore, Lipsku, Ljubljanie, Viña del Mar (Chile), Kuhmo (Finlandia) oraz II nagrody Konkursu Paulo Cello w Helsinkach. Laureat Paszportu Polityki, czterech nagród Fryderyk, medalu Magna cum Laude oraz nagrody Fundacji Kultury Polskiej. Koncertuje w Europie, obu Amerykach, Afryce i Azji; koncertował także i nagrywał album z Anną Marią Jopek u boku takich gwiazd, jak m.in. Gil Goldstein, Gonzalo Rubalcaba czy Krzysztof Herdzin.

do góry