Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

FFA Animocje: Animocje AfterParty

FFA Animocje: Animocje AfterParty
Lara Snow (Tel Awiw / Izrael)

Jest electro-popową artystką z Tel Awiwu, która w zeszłym roku wypuściła swoją pierwszą EP-kę "We Are Animals" - będącą jej kolaboracją z producentem znanym, jako Safra oraz jest stałym współpracownikiem Jonatanem Harpakiem, który towarzyszy jej również na scenie podczas występów. Pierwszy singiel, do którego powstał również oficjalny wideoklip zatytułowany "I Like Snow" ujrzał światło dzienne na jednej z głównych, izraelskich stronach informacyjnych Ynet i zebrał wiele znakomitych recenzji w branżowych magazynach muzycznych. Drugi singiel - "Creatures Of The Night" trafił na playlistę jednej z największych stacji radiowych w Izraelu - Galgaltz, a także został wybrany "piosenką tygodnia" w radiu 88 FM. Numer trafił też na składankę BMP College zatytułowaną "Future Sound of Israel".

Występy Lary Snow to mieszanka cyfrowych i analogowych dźwięków naturalnie przeplatających się, tworzących jedną, spójną całość. Wszyscy, którzy widzieli ten duet na scenie wiedzą, że Lara i Jonatan dają z siebie wszystko, tworząc prawdziwy, energetyczny life show. Na fali sukcesów związanych z pierwszą EP-ką Lara Snow odwiedziła w zeszłym roku Stany Zjednoczone, gdzie wzięła udział w muzycznym maratonie CMJ w Nowym Jorku, zaś w maju tego roku pojawi się w Kanadzie. W momencie, w którym to czytacie Lara i Jonatan są właśnie w trakcie ich europejskiej trasy koncertowej, podczas której odwiedzili m.in. Węgry, Czechy, Niemcy, Szwajcarię i Francję. Na początku kwietnia dwukrotnie grali w Polsce (Warszawa, Wrocław), by powrócić do niej 23 kwietnia, kiedy to w bydgoskim Mózgu zagrają podczas afterparty wieńczącego tegoroczną, 6. edycję Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE. Na koniec warto wspomnieć, że Lara Snow pracuje właśnie na swoją solową, debiutancką EP-ką, którą - jak obiecuje - zamierza stworzyć na podwalinach swoich dotychczasowych osiągnięć, by dać słuchaczom niezwykle wciągającą warstwę dźwiękową sygnowaną ciemnymi marzeniami sennymi Lary Snow.
MIKROBI.T (Poznań / PL)

To trio poszukujące nowych form wyrazu na styku brzmień muzyki elektronicznej oraz improwizowanej. Na drugiej płycie zatytułowanej "Organic Drones" zespół jeszcze bardziej niż na debiucie otwiera się na wszelkie style muzyczne, nie bojąc się inspiracji duńskim minimalem czy berlińskim techno. Nowe utwory stanowią swoistą konstelację przestrzennych impresji przechodzących płynnie od minimalnych form, poprzez pulsującą improwizację, do dzikiego elektronicznego wrzasku. Szorstki i zarazem eteryczny saksofon barytonowy fenomenalnie wtapia się w syntezatorowe i basowe brzmienia osadzone na pulsujących bitach, co jest idealnym punktem wyjścia do ponownej reinterpretacji materiału na żywo. Mikrobi.T tworzą: Michał Biel (saksofon barytonowy / fx space), Andrzej Szawara (moog / syntezator / looper / gitara) oraz Daniel Karpiński (perkusja, electro beat). Do Bydgoszczy przyjadą ze swym najnowszym materiałem ze wspomnianego krążka "Organic Drones".
Dj Kozber (London / UK)

Od ponad 16 lat związany z muzyczną sceną elektroniczną. Od końca lat 90. regularnie gra, jako dj, a od ponad 8 lat produkuje muzykę dance, downtempo, głownie: house, deep house techno, electronic, break, leftfield. Zajmuje się też post produkcją i masteringiem. Ostatnio można go często usłyszeć w autorskiej audycji Little Beat Different w the docks studio radio. Inspiracje czerpie z muzyki poważnej. A to za sprawą gruntownej edukacji muzycznej, jaką przeszedł w okresie szkolnym. Jego twórczość oscyluje między funkiem, jazzem, ambientem i elektroniką i dance.

W Londynie ma własne studio, w którym od 2006 roku produkuje i masteruje muzykę. Kolaboruje z producentami z całego świata. Owocem tej kolaboracji jest szereg singli dla np. Soundbar Records, Cartulis Music, Love Sexy Records, Release/Sustain, REfINE Music oraz muzyczna współpraca z oddanym Rico Casazza, remiksy oraz projekt Bona S Forsa, który już niebawem ujrzy światło dzienne. Od ponad dwóch lat Kozber działa w kolektywie i wytwórni Little Beat Different, w ramach której organizuje imprezy i wydaje winyle z muzyką od disco funk, po surowe nu house /techno.
Karolina Jacewicz + Mateusz Kędzierski (STOdrzwi / Poznań/ PL)

O oprawę wizualną zadba duet artystów o bogatym dorobku w zakresie animacji, multimediów i szeroko pojętego stage designu. Karolina jest absolwentką animacji na poznańskim UAP. Jej realizacje to eklektyczne obrazy na bazie technik klasycznej animacji często łączone z szeroko pojętymi multimediami. Zadebiutowała animacją "a.e.i.o.u" w 2008 na wystawie w Gallery Mittwoch w Berlinie. Autorka kilkunastu wielkoformatowych projekcji multimedialnych w różnych przestrzeniach miejskich m.in na festiwalu Urban Affairs w Berlinie i Outer Spaces w Poznaniu. Jest współautorką scenografii multimedialnej do "Walkirii" Wagnera w operze w Oviedo (Hiszpania) i Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. Razem z Kubą Janickim, Markiem Pospieszalskim, Bartkiem Chmarą i Tomkiem Sroczyńskim współtworzy audiowizualny projekt jazzowy Tirvyous Wagon. Odpowiada za oprawę wizualną trasy koncertowej Mister D a jej klip do utworu Zabrockiego "Herbu warkoczyk" został nominowany do nagrody YACHA oraz nagrody głównej na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA.

Mateusz z kolei wywodzi się ze znanego poznańskiego kolektywu vj‘skiego STOdrzwi, gdzie razem z Dawidem Słowińskim realizują skomplikowaną, wieloelementową oprawę wydarzeń w zakresie muzyki elektronicznej, posiłkując się nowymi mediami i technikami opartymi na sztuce mappingu. Ich realizacje to audiowizualny spektakl, gra kompozycji form zarówno fizycznych jak i projekcyjnych oraz światła. Współtworzył oprawę wizualną między innymi dla takich artystów jak Oscar Mulero (oficial), Neel, Headless Horseman, FJAAK, T47, Kangding Ray, SHXCXCHCXSH, Sawlin, Milton Bradley, Locked groove, Clint Stewart, Eomac, Dustin Zahn, Inigo Kennedy, DOC SCOTT, Jonas Kopp. Pomimo szerokiego spektrum zainteresowań i różnych kierunków w zakresie multimediów, oboje łączy przede wszystkim zamiłowanie do stanowczych uderzeń światłem, których na pewno nie zabraknie.
do góry