Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Człowiek panem życia i śmierci w czasach konfliktów i wyzwań cywilizacyjnych

Gdzie?
Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Człowiek panem życia i śmierci w czasach konfliktów i wyzwań cywilizacyjnych

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Człowiek panem życia i śmierci w czasach konfliktów i wyzwań cywilizacyjnych”, która odbędzie się w dniach 16–17 listopada 2017 r. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.


Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Zapraszamy do Bydgoszczy historyków, politologów, socjologów, pedagogów, psychologów, prawników, ekonomistów, demografów oraz specjalistów innych nauk.


Celem konferencji jest stworzenie możliwości wymiany opinii oraz prezentacji wyników badań dotyczących człowieka jako jednostki w sytuacjach ekstremalnych.


Proponowane zagadnienia i obszary do poruszenia podczas konferencji:
Zaprezentowanie funkcjonowania jednostki i grup społecznych w czasach konfliktów i zagrożeń cywilizacyjnych: życie codzienne, asymilacja, życie kulturalne, przemiany kulturalne, procesy społeczne, wpływy polityczne, życie społeczne, życie polityczne; Osoby cywilne, żołnierze, politycy, twórcy kultury, administratorzy rodziny, nauczyciele, wychowawcy, itp. na tle konfliktów i zagrożeń cywilizacyjnych; Rodzina na tle konfliktu i zagrożeń cywilizacyjnych; Rola jednostek i grup społecznych w rejonach zagrożeń cywilizacyjnych i wojennych; Lokalne, regionalne i międzynarodowe konflikty; W jaki sposób jednostka oraz grupy społeczne organizowały życie na terenach zagarniętych przez wroga?;W jaki sposób wróg organizował życie na zagarniętych terenach i jak w to wpisywała się jednostka oraz grupy społeczne?


Rada organizacyjna:
mgr Soraya Kuklińska


mgr Sławomir Łaniecki


mgr Gabriela Frischke


mgr Wojciech Miklaszewski


Rada naukowa:
prof. dr hab. Włodzimierz Jastrzębski WSG (humanistyka)


dr hab. Zdzisław Biegański, prof. nadzw. UKW (humanistyka)


dr hab. Zbigniew Karpus, prof. nadzw. UMK (humanistyka)

do góry