Myślowisko miejskie #1: Ćwiczenia z bycia: miłość, śmierć, samotność…
Gdzie?Informacje od Organizatora:
Przestrzeń każdego miasta oferuje rozległą sieć miejsc, umożliwiających mieszkańcom realizację najprzeróżniejszych potrzeb, zarówno tych cielesnych, jak i duchowych. Od piekarni, przez sklepy mięsne, sklepy z odzieżą, ośrodki szkolne i opiekuńcze, miejsca rozrywki i odpoczynku, aż po instytucje kultury, władzy, miejsca pamięci, kościoły… Czy to jednak wszystko, czego potrzebujemy? A miejsca do myślenia?
Idea Myślowiska miejskiego zrodziła się z potrzeby rozmowy i dyskusji na tematy ważne, niekiedy trudne i najczęściej wykraczające poza logikę spraw codziennych. Zapraszamy do Młynów Rothera na cykl wydarzeń stanowiących święto myślenia. Będziemy dyskutować o kwestiach, które są istotne w życiu jednostki i zbiorowości. W naszych rozmowach będą przewijać się więc takie tematy, jak miłość, śmierć, życie, wolność, zło, religia, przyroda, społeczeństwo, płeć, moralność, gospodarka, polityka, nauka, sztuka, technologie, wojna, historia itp.
Do udziału w spotkaniach w ramach Myślowiska miejskiego zapraszamy przede wszystkim mieszkanki i mieszkańców, którzy szukają przestrzeni do wymiany myśli, poglądów i spostrzeżeń. Każde spotkanie w ramach cyklu poruszać będzie inny temat. Do współtworzenia wydarzeń zaprosimy nie tylko filozofów, ale także artystów, naukowców, polityków, ekonomistów, dziennikarzy, aktywistów, trenerów, pedagogów, psychologów i aktywistów społecznych.
Gospodarzem naszych spotkań jest filozof – Daniel Roland Sobota, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Absolwent Instytutu Filozofii UMK. Autor kilkudziesięciu artykułów oraz trzech książek. Związany z Bydgoszczą animator kultury teatralnej. Trener UEFA B i zawodnik piłki nożnej.
Spotkanie będzie miało charakter rozmowy prowadzonej przez Daniela Sobotę z Gośćmi, którzy wezmą udział w danym wydarzeniu jako filozoficzni przewodnicy. Zachęcamy do rozmowy również Publiczność, która – liczymy na to, że aktywnie włączy się do dyskusji, zadając pytania, odpowiadając, komentując, dzieląc się spostrzeżeniami.
Zapraszamy do Młynów na prawdziwe święto myślenia!
“Ćwiczenia z bycia: miłość, śmierć, samotność…”.
To pierwsze spotkanie w ramach cyklu Myślowisko miejskie!
Udział w nim wezmą Lech Witkowski, filozof, epistemolog, pedagog, historyki idei i kulturoznawca oraz Karina Obara, powieściopisarka, malarka i dziennikarka.
W tonie osobistego zaangażowania oraz przeżywania świata połączonego z atmosferą ogólnokulturowego namysłu spróbujemy stawić czoło najważniejszym pytaniom człowieka, które wyprowadzają na nieprzewidywalną przestrzeń filozofowania bez żadnych zabezpieczeń.
Myślowisko będzie poświęcone zagadnieniom, takim jak: życie, miłość, śmierć, samotność. Zmierzymy się z pytaniami, które mogą zaprowadzić nas w odległe przestrzenie filozofowania, ale o to właśnie chodzi!
Rozmowy zbiegają się z premierą książki “Czterdzieści dwa listy o miłości, życiu i śmierci” autorstwa Lecha Witkowskiego oraz Kariny Obary, która właśnie trafiła na półki bibliotek.
Dla kogo:
dla dorosłych
Cena:
bezpłatnie
Zapisy:
https://bilety.mlynyrothera.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=5545&idt=eecb71a3216b892757f7f27221476136&d=3&idl=1&idg=7&fbclid=IwAR3bsWlQa-pg7hfOiZrLvqEQ9RzqfvW6y4vEh3i5Q_HwTYZfIilFw8cRMQs
Lech Witkowski – profesor zwyczajny, filozof, epistemolog, pedagog, historyki idei i kulturoznawca. Badacz teorii dwoistości i teorii tożsamości. Obecnie związany jest z Akademią Pomorską w Słupsku. Autor ponad 20 książek.
Karina Obara – powieściopisarka, malarka i dziennikarka. Autorka kilkunastu książek.
______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.