Paszport do przeszłości plakatZ radością informujemy, że APLIKACJA „Paszport do Przeszłości” jest już dostępna! To już 10. jubileuszowa edycja Paszportu Turystycznego. W tym roku jest to „Paszport do Przeszłości” – konstelacyjny kalejdoskop skomponowany z tego co przywołuje nasze dziedzictwo i buduje naszą regionalną tożsamość. Brzmi poważnie, niemniej ma formę zabawy, tradycyjnego konkursu polegającego na zbieraniu punktów za meldowanie się w miejscach paszportowych i tegorocznej nowości – questów.

„Paszport Turystyczny” to coroczna wakacyjna kampania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej zachęcająca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po jego subregionach. Paszport jest mini-przewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania – Konstelacji. Główną ideą kampanii jest, wpisująca się w koncepcję marki turystycznej Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc, promocja mało znanych zakątków. Trasy wybierane są w każdej edycji w sposób subiektywny, aby trafiać do coraz większego grona odbiorców – od koneserów turystyki, krajoznawców, po osoby incydentalnie podróżujące po regionie. Paszport dostarcza zwiedzającym preteksty do wyjścia z domu - wskazuje unikatowe miejsca, wydarzenia w kalendarzu paszportowym, nieznane fakty, legendy, ciekawostki. Każda z tras – Konstelacji - uwzględnia popularne atrakcje, o rozpoznawalnej marce, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – miejsca o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane. Wspólnie tworzą urozmaiconą propozycję spędzania czasu. Wskazując niewielką odległość, jaka dzieli poszczególne miejscowości, Paszport aktywizuje podróżujących do kolekcjonowania wrażeń. Wywołuje w ten sposób ruch turystyczny w nowych lokalizacjach i nakłania turystów do odkrywania nieznanych wcześniej atrakcji. Organizacja zachęca jednocześnie branżę do uwzględniania tych miejsc w swojej ofercie i do zaangażowania w ich rozwój. Forma książeczki paszportowej została zastąpiona aplikacją.

Aplikacja „Paszport do Przeszłości” to propozycja zwiedzania Konstelacji dobrych miejsc w 10. Jubileuszowej edycji kampanii. Wszelkie powroty do przeszłości mogą dziś pobrzmiewać nutą tęsknoty za dawną rzeczywistością, paszport chce jednak zabrać mieszkańców i turystów w daleką podróż do naszej regionalnej historii, która jest tak blisko! Fakty, mity, legendy, pradawne dzieje, nawet to, co zdarzyło się wczoraj – to nasza przeszłość. Zachowajmy z niej to, co warte przywoływania, odkrywania i przeżywania na nowo…
Po raz dziesiąty zapraszamy po wakacyjne wspomnienia z Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc! Tegoroczna nowość to questy – zabawy terenowe dla całej rodziny!

APLIKACJA DO POBRANIA:
Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.kujawskoPomorskie
App Store - https://apps.apple.com/pl/app/id1524066511

 

Zobacz również:

-->> Atrakcje w regionie kujawsko-pomorskim

-->> Daj się przekonać!